Changeset: 110479472
Aktualizacja znaczników zgodnie z zaleceniami oraz rozwiązanie przynajmniej części problemów
Closed by bartgron
Tags
changesets_count | 9 |
---|---|
created_by | iD 2.20.1 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | Geoportal 2 Nazwy ulic |
locale | pl |
resolved:close_nodes:vertices | 34 |
resolved:crossing_ways:building-building | 2 |
resolved:crossing_ways:building-highway | 8 |
resolved:crossing_ways:building-waterway | 1 |
resolved:crossing_ways:highway-highway | 12 |
resolved:crossing_ways:highway-railway | 228 |
resolved:crossing_ways:highway-waterway | 75 |
resolved:crossing_ways:railway-railway | 11 |
resolved:crossing_ways:railway-waterway | 3 |
resolved:disconnected_way:highway | 2 |
resolved:impossible_oneway:highway | 2 |
resolved:impossible_oneway:waterway | 4 |
resolved:mismatched_geometry:area_as_line | 2 |
resolved:mismatched_geometry:line_as_point | 1 |
resolved:mismatched_geometry:vertex_as_point | 1 |
resolved:missing_tag:descriptive | 2 |
resolved:outdated_tags:deprecated_tags | 20 |
resolved:outdated_tags:incomplete_tags | 62 |
resolved:outdated_tags:noncanonical_brand | 80 |
warnings:crossing_ways:highway-railway | 105 |
warnings:crossing_ways:railway-railway | 13 |
warnings:outdated_tags:noncanonical_brand | 4 |
Discussion
-
Comment from maraf24
Nie wiadomo, co tu się zmieniło i z uwagi na obszar jak i wielkość trudno to sprawdzić. Wygląda na kolejną masową edycję.
-
Comment from maro21
Proszę:
- edytuj tylko jedno miasto w jednym czasie, potem zapisz zmiany,
- w opisie zmian napisz co zmieniłeś. Opis "Zmiany na terenie Kielc" nic nie mówi - każdy zestaw zmian to zmiany, a na jakim terenie te zmiany się odbyły to widać. https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Dobre_komentarze_zestawu_zmian
- nie wypełniaj masowo "podpowiedzi" z walidatora edytora iD, bo nie zawsze są poprawne i trzeba wiedzieć co się robi.
- W edytorze możesz zmienić podkład tła [klawisz B lub menu po prawej], bo "Nazwy ulic" nie jest przydatny do mapowania.
Jeśli masz jakieś pytania odnośnie do OSM, możesz mi wysłać wiadomość. -
Comment from bartgron
Generalnie wszystko zrozumiałem, ale mam pytania:
1. Nie za bardzo ogólnie ogarniam jak trzeba uważać na te podpowiedzi, jak to sprawdzić.
2. Niby mam te nazwy ulic ale nie mogę tego wyłączyć -
Comment from bartgron
Tak teraz patrzę to najlepiej te zmiany robić w ogóle po jednej i od razu zapisywać?
-
Comment from maro21
Nie po jednej zmianie, tylko chodzi o to, żeby na jednym obszarze zrobić zmiany, a potem zapisać i dopiero potem przejść do następnej miejscowości.
Z podopowiedziami trzeba rozumieć co się robi, jeśli nie rozumiesz zmiany, którą sugeruje walidator, to nie klikaj.
Ulice można wyłączyć w menu po prawej tam gdzie "Warstwy" i wybrać jakiś inny podkład, np. te na górze z gwiazdką. Podkłady są różne w zależności od miejscowości.
- 977974338, v1
- 977974339, v1
- 977974340, v1
- 977974341, v1
- 977974342, v1
- 977974343, v1
- 977974344, v1
- 977974345, v1
- 786 (977974346), v1
- 786 (977974347), v1
- 786 (977974348), v1
- 786 (977974349), v1
- 786 (977974350), v1
- Rondo Eustachego Dobieckiego (977974351), v1
- 786 (977974352), v1
- Rondo Eustachego Dobieckiego (977974353), v1
- Rondo Eustachego Dobieckiego (977974354), v1
- Rondo Eustachego Dobieckiego (977974355), v1
- Rondo Eustachego Dobieckiego (977974356), v1
- 786 (977974357), v1
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |