Changeset: 137677540
Unieczynnienie i pozycjonowanie LK192 zgodnie z PKP PLK
Closed by Anas masuris
Tags
changesets_count | 1179 |
---|---|
created_by | iD 2.25.2 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | Geoportal 2: Orthophotomap (latest aerial imagery) (WMTS);Geoportal 2: High Resolution Orthophotomap (aerial image) (WMS) |
locale | pl |
source | aerial imagery;Statut sieci kolejowej |
Discussion
-
Comment from gscscnd
Cześć! Całkiem szybko de facto wycofałeś moją robotę. Korespondowałem z Towarzystwem Entuzjastów Kolei i przerobiłem tagowanie linii 176 i 192 (oraz bocznicy do Bukowa) na podstawie ich informacji. Głównie chodziło o zmianę railway=disused na railway=yes+railway:preserved=yes, bo linie są używane (jakkolwiek okazjonalnie) w drezynowym ruchu turystycznym i technicznym. Przeczytaj proszę dyskusje przy poprzednich zestawach zmian. Musimy uzgodnić wspólne stanowisko, nie ma sensu żeby jeden drugiemu zmiany wycofywał.
-
Comment from gscscnd
W nieco innym temacie: do czego służy railway:track_ref=1 na całej długości linii? Czy tego tagu nie powinniśmy stosować tylko na stacjach?
-
Comment from Anas masuris
Okazjonalnie oznacza dokładnie jak często? Nie ma tagu railway=yes. Przeczytałem poprzednie discussion i ok, mogę się zgodzić na przywrócenie "użytkowania"
railway:track_ref=* służy do oznaczania numeru toru. W teorii niby się ogranicza do stacji, ale bardzo często na schematach i wykazach (np. maksymalna prędkość, maks. nacisk na oś) figuruje oznaczanie torów szlakowych (niekiedy z odmiennymi numerami niż na stacjach) - nie tylko PKP PLK. Z tego względu taguję tor główny zasadniczy z numerem toru. Część od strony Olzy jest zarośnięta po głowę, więc tamto należy zostawić jako nieużytkowane
-
Comment from Anas masuris
Zaraz przywrócę
-
Comment from gscscnd
railway=yes źle mi się napisało, miało być oczywiście railway=rail.
Co dokładnie planujesz przywrócić?
-
Comment from Anas masuris
Tam, gdzie jest draisine=yes, to railway=rail i railway:preserved=yes
-
Comment from gscscnd
A co myślisz o usage=tourism?
-
Comment from Anas masuris
Nie lubię tego usage, bo psuje ORM (bo dev chyba porzucili projekt). Ale jeśli jest bardziej pasujący, to niech będzie. Chociaż nie nazwałbym ruchu na tej linii o istotnym znaczeniu turystycznym ani o dużym popycie
-
Comment from gscscnd
Co do ORM, „porzucili” to może za dużo powiedziane, na listach się odzywają, na gicie jakieś zmiany wpadają, ale bywało lepiej. W aktualnym stanie, żeby coś poprawić, trzeba samemu łatkę przygotować, jak będzie dobrze zrobiona, to raczej ją w sensownym czasie dołączą.
usage=tourism nie wymaga dużego/istotnego ruchu.
-
Comment from gscscnd
Przywróciłem usage=tourism:
https://www.openstreetmap.org/changeset/138304425
Ways (1-20 of 33)
- 1
- 2
- 1184409588, v1
- 192 (1184409589), v1
- 1184409590, v1
- 176 (41210365), v42
- 42134734, v17
- 176 (42709393), v20
- 192 (189612614), v12
- 176 (210760965), v7
- 176 (210760966), v18
- 211031387, v7
- 176 (211031388), v12
- 211031390, v6
- 176 (211031392), v7
- 242761172, v8
- 192 (277761423), v5
- 192 (277761424), v9
- 290211098, v3
- 290211099, v3
- 290211100, v4
- 290211101, v4
Relations (2)
- Linia kolejowa nr 192 Syrynia - Pszów (3796485), v12
- Linia kolejowa nr 176 Racibórz Markowice - Olza (4581644), v25
Nodes (9)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |