Changeset: 51834662
poprawki i uzupełnienia: weryfikacja danych wiki dla obiektów
Closed by wmyrda
Tags
created_by | JOSM/1.5 (12712 pl) |
---|---|
source | knowledge |
Discussion
-
Comment from Mateusz Konieczny
Proponowałbym raczej zerknąć na disambigi na https://matkoniecz.github.io/OSM-wikipedia-tag-validator-reports/Polska.html (dodawanie tagu wikipedia tam gdzie jest już tag wikipedia:en będzie dla bota proste, disambigi potrzebują ludzi)
-
Comment from Mateusz Konieczny
Chodzi o przypadki typu http://www.openstreetmap.org/node/31887444 (kliknij na link do wikipedii by zobaczyć problem)
-
Comment from wmyrda
Trzecią grupę poprawiłem http://www.openstreetmap.org/changeset/51837264#map=9/49.8413/20.1268 . Tam rzeczywiście żaden automat tego poprawnie nie zrobi. Z tej grupy zostało praktycznie kilka pojedynczych obiektów jak osiedle/dzielnica Obóz w Oświęcimiu. Nie miałem pomysłu co tam przypisać, gdyż nic na wiki nie znalazłem. Góra Przysłop też nie miała artykułu. Wszystkie odnośniki wskazywały na przełęcze.
Dawać następne ;) -
Comment from Mateusz Konieczny
https://matkoniecz.github.io/OSM-wikipedia-tag-validator-reports/Polska.html powinno mieć następne :)
-
Comment from wmyrda
raptem 5 obiektów było http://www.openstreetmap.org/changeset/51845035 zrobione.
Kolejna grupa jest jakaś dziwna, gdyż krzyczy np. że centrum żydowskie to serial telewizyjny..
"article linked in wikipedia tag is about a television series, so it is very unlikely to be correct (subject:wikipedia=* tag would be probably better - in case of change remember to remove wikidata tag if it is present) [base_type_id: Q5398426]
OSM element with broken tag that should be fixed
pl:Centrum Żydowskie w Oświęcimiu -> ? " -
Comment from Mateusz Konieczny
Program zgłupiał bo do klasyfikacji używa Wikidata - a tam był bubel, komuś się źle kliknęło przy dodawaniu typu obiektu (już poprawiłem https://www.wikidata.org/w/index.php?title=Q9186556&diff=554058116&oldid=175775587 )
Puszczam generacje nowej wersji raportów.
- Comment from Mateusz Konieczny
-
Comment from wmyrda
stronkę mam otwartą i raz na jakiś czas daję tam F5 i zauważyłem, że linki do wyjaśnienia są na cały kraj. Ściana wschodnia poprawiona. powoli do przodu :>
-
Comment from Mateusz Konieczny
Tak, w tym momencie jest już tam przerobiona cała Polska.
Jeśli się pojawi chętny na korzystanie z tych danych mogę wrzucić więcej obszarów.
Ways (1)
Relations (1)
- Janikowice (31894150), v16
- Jakubowice (31894232), v14
- Dobranowice (31895944), v14
- Czernichów (31896972), v15
- Chorążyce (31898186), v15
- Chobot (31898308), v14
- Brończyce (31898788), v17
- Zielonki (31899648), v14
- Żary (31899826), v15
- Zabierzów (31899912), v22
- Władysław (31899961), v15
- Wilczkowice (31899988), v17
- Wierzchowisko (31900007), v14
- Węgrzce (31900105), v15
- Szklary (31900340), v14
- Sułkowice (31900363), v15
- Sulisławice (31900365), v16
- Strzegowa (31900405), v16
- Smolice (31900465), v13
- Sieciechowice (31900536), v15
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |