Готова е. Правите улици ме улесниха много ;)
Константин Коцев's Diary
Recent diary entries
Добавих основните писти и ски съоръжения над Банско, за да пробвам как се визуализират. На картата изглеждат хубаво, за ралика от действителността :(
Добавих жп линията Хасково-Кърджали, както и третокласните пътища
[507], [5009], [5071]
и част от третокласния път [505]
Добавих пътните възли около Велико Търново, по-точно пресичанията на първокласните пътища:
5 [E 85], 4 [E 772]
и второкласния път
55
и третокласните пътища
514, 551, 5302
Коригирах част от ж.п. линията в района(мостове, тунели).
Добавени са коритата на реките Янтра, Белица и Дряновска и мостовете над тях.
Импортнах наличните пътеки в Пирин, Рила Средна Стара планина и Средна гора. Остава да импортирам пътеките от Родопите и Западна стара планина и Странджа.
Пътеките са с таг "hihgway=footway". Някои от пътеките са маркирани само с каменни пирамидки и съответно подлежат на категоризиране.
Днес импортнах 300 водоисточника, данните са на базата на GPS точки основно в планините: чешми, извори, кладенци и чучури. Използвах тагът "drinking_water" и име, или пояснение.
Ухххх...
Днес завърших качването на 2166 водни басейна(езера, язовири, микроязовири) в България. Данните съдържат следното:
За съжаление успехът дойде от 3-ти опит. JOSM на два пъти зависваше за памет, поради големия размер на заредения .osm файл. В следствие на това по контурите на доста водни басейни има и дублирани точки НЕСВЪРЗАНИ в полигон, които подлежат на изтриване. Ще трябва да измисля как да ги изтрия автомаГично ;).
Изводът е, че с JOSM е добре да се качват до околко 10К точки, иначе се рискува зависване, започване от начало и съответно ненужно дублиране на точки.
Качени са 158 хижи, със следните данни за тях:
name=Име на българси език
ele=Надморска височина в метри по показанията от GPS приемника
is_in=България
source=bgtopomaps
Качени са 303 върха в България, данните са от GPS приемници и съдържат:
natural=peak
name=Име на Български
ele=височина в метри по показанията на GPS приемника
Днес качих данни за 4717 села в България.
Данните, освен координатите включват:
place=village
name=Име на български
name:en=Име на английски
is_in=България
source=bgtopomaps
Българските имена са получени чрез частично транслитериране от данните на Латиница и съответно в тях има неоправени грешки:
"А" вместо "Ъ",
"У" вместо "Ю",
които ще бъдат постепенно коригирани ръчно.
Проблеми с Ц и Щ не съм забелязал.
Днес качих координатите на 233 общински центъра в България(градове и села), използвах даниите от bgtopomaps.info