HSL_HRT's Notes
Notes submitted or commented on by HSL_HRT
« Previous | Page 1 | Next »
Id | Creator | Description | Created at | Last changed | |
---|---|---|---|---|---|
3171738 | HSL_HRT | Ford location should be specified. Not tagged for a longer way like this one. See wiki for more info https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:ford%3Dyes ... "A ford is a small part of a highway where a waterway runs over it." |
|||
4199493 | Ville Hamunen | Spotted vandalism over Helsinki-Vantaa airport. There's apparently generated line with labeled "statement" over Helsinki-Vantaa airport terminal. it only shows with specific scale. |
|||
4181845 | 2 E F G |
||||
3114872 | HSL_HRT | This Maria01-building https://www.openstreetmap.org/way/23856740 complex should be split into three buildings in order to improve routing and wayfinding capabilities to each individual building. See https://maria.io/campus/buildings/ for further details. |
|||
4094223 | HSL_HRT | Tämän rakennuksen osoite on hieman epäselvä. Rakennuspolygonin sisällä olevan osoitenoodin kadunnimeä ei näy näillä main, joten se lienee ainakin pielessä. |
|||
3704790 | HSL_HRT | Onko tämä oikeasti puisto vaiko vain "tavallinen nurmikko"? Missä menee raja? Pk-seudun palvelukartasta tai Helsingin kaupungin karttapalvelusta ei kummastakaan löydy viitteitä ainakaan ns. virallisen puiston puolesta, joten muutimme nyt ainakin nimen epäviralliseksi (loc_name). |
|||
4084569 | HSL_HRT | Duplicate wirh https://www.openstreetmap.org/node/9015171074 ? |
|||
3986293 | Rakennuksesta Espoon Koho puuttuu katunumero 1A. Lisäksi kartasta tulisi ilmetä, että pohjoispäähän jo merkityn sisäänkäynnin osoite on Tiistiläntie 10.
|
||||
2210832 | HSL_HRT | Täällä voisi tarkentaa kulkuväyliä, rappujen kirjaintunnuksia, jotta reititys eri osoitteisiin tarkentuisi |
|||
2406819 | Riku V | tästä etelään aika mutaista via StreetComplete 24.1 |
« Previous | Page 1 | Next »