Changeset: 10217992
Slovakia - geomorphological units
Closed by laznik
Tags
created_by | JOSM/1.5 (4666 en) |
---|
Discussion
-
Comment from *Martin*
zdroj? bolo by vhodne ho uviest...
-
Comment from laznik
sorry, bolo to davno... Nasiel som sice mapku (subor) z ktorej som to prekreslil, ale chyba tam info o autorovi a copyright-e. Skusam ziskat tieto data aj s oficialnym odobrenim pouzitia, ale nateraz mozme tie data zalohovat a revertnut tento edit, kym neviriesim vlastnicke prava. Alebo mozme pockat kym toto tak ci onak nevyriesim.
-
Comment from *Martin*
kludne pockajme :-)
-
Comment from aceman444
No zial dodnes to nie je uplne revertnute, ciary okolo oblasti su sice bez znaciek, ale stale existuju, a ludia do nich nahodne zasahuju pri editoch. Napriklad https://www.openstreetmap.org/way/142936127 bola chvilu Dunajom :) Mozeme to vymazavat, ked na to narazime?
-
Comment from laznik
Ja som nic nerevertoval, ale nepotrebne drahy ktore ostali po prvej verzii geo oblasti som sa snazil vymazat po ostatnom upozorneni na fakt ze existuju. Zda sa, ze nie vsetky sa mi podarilo odstranit, takze ak niekto vidi takyto objekt, moze ho pokojne odstranit. Ak existuje systematicky pristup ktory by ich nasiel vsetky tak som ochotny ho pouzit.
-
Comment from aceman444
Niektore sa daju najst cez https://tools.geofabrik.de/osmi/ View:tagging a tam "ways without tags", ale treba pohlad dost priblizit, aby sa tie dlhe linie zobrazili, takze je to trochu pracne prehladat po celom Slovensku. Tak aspon tie v Bratislave som vymazal.
-
Comment from laznik
vdaka. skusim pocistit tie ostatne.
-
Comment from laznik
Spominam si ze ked som to cistil asi mesiac dozadu, tak som vymazal "detritus" v podstate okolo celeho SK, len asi ten segment pri Blave som si z nejakeho dovodu nevsimol. Ten geofabrik uz nic neindikuje - alebo neviem na akom Z-ku na to mam pozerat.
-
Comment from aceman444
Zda sa mi, ze treba pouzit aspon zoom=13.
Nasiel som tak este napr. way 142936069. -
Comment from laznik
aha, uz to vidim, nemal som spravne form elementy vyklikane a zvolene
-
Comment from Mateusz Konieczny
Can you look at https://www.openstreetmap.org/note/3461527 ?
-
Comment from Mateusz Konieczny
And can you fix https://www.openstreetmap.org/relation/1934542/history ? Right now names are wrong and I am not sure is there any actual natural=mountain_range or geomorphological unit in that shape
-
Comment from laznik
I did not add the "natural" tag, maybe ask the person who did. I would note though that the tag value falls into the "custom defined" category, and there are plenty of instances of the "mountain_range" value in the db. https://taginfo.openstreetmap.org/tags/natural=mountain_range
... and the name of the area is called Tatry in Slovakia, so am not sure what are you asking for.
-
Comment from Mateusz Konieczny
"... and the name of the area is called Tatry in Slovakia, so am not sure what are you asking for."
But in Slovakia they consider also polish part of mountain range to be part of Tatry mountain range, right?
-
Comment from Mateusz Konieczny
And I am asking to have (if existing at all) object that would cover entire mountain range or to be not tagged as mountain range
-
Comment from laznik
I agree, it would be ideal to unify the geomorphological areas on both (all) sides of the border - their boundaries and their names - but I am afraid it is not going to be easy in all cases. AFAIK boundaries of these units do not nicely meet at the borders, as there does not seem to be a standard that would allow scientists in different countries to arrive at a consensus. Maybe I am wrong, but that was the case years ago, when I was interested in this issue. There seems to be also differences in tagging (not surprising though). Compare boundaries and tagging here https://www.freemap.sk/#map=10/49.566309/19.665527&layers=O&osm-relation=1757596 and here https://www.freemap.sk/#map=11/49.521648/19.479446&layers=O&osm-relation=1934507
-
Comment from laznik
you might need to click into the highlighted areas to see the tags
- 142935631, v1
- 142935633, v1
- 142935640, v1
- 142935641, v1
- 142935642, v1
- 142935646, v1
- 142935648, v1
- 142935655, v1
- 142935656, v1
- 142935657, v1
- 142935666, v1
- 142935668, v1
- 142935675, v1
- 142935677, v1
- 142935680, v1
- 142935684, v1
- 142935685, v1
- 142935686, v1
- 142935691, v1
- 142935693, v1
- Bachureň (1934467), v1
- Belianske Tatry (1934468), v1
- Beskydské predhorie (1934469), v1
- Biele Karpaty (1934470), v1
- Bodvianska pahorkatina (1934471), v1
- Borská nížina (1934472), v1
- Branisko (1934473), v1
- Bukovské vrchy (1934474), v1
- Busov (1934475), v1
- Cerová vrchovina (1934476), v1
- Chvojnická pahorkatina (1934477), v1
- Dolnomoravský úval (1934478), v1
- Horehronské podolie (1934479), v1
- Hornonitrianska kotlina (1934480), v1
- Hornádska kotlina (1934481), v1
- Hronská pahorkatina (1934482), v1
- Ipeľská kotlina (1934483), v1
- Ipeľská pahorkatina (1934484), v1
- Jablunkovské medzihorie (1934485), v1
- Javorie (1934486), v1
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |