Changeset: 18252401
(no comment)
Closed by othomass
Tags
created_by | iD 1.2.1 |
---|---|
imagery_used | OpenStreetMap (Mapnik);Local GPX |
Discussion
-
Comment from anderfo
Hei,
ser du satte bicycle=no på en sti her.
Er det virkelig forbudt å sykle der, eller har du misforstått taggen?
Access-tagger som bicycle, horse og foot blir dessverre ofte misforstått og brukt som "anbefaling" for disse framkomstmidlene, men taggene skal kun brukes for å fortelle om det er lov eller forbudt å gå/sykle/ri/osv.
Hvis du ønsker å fortelle om det er egnet med sykkel her, må du istedet bruke class:bicycle eller class:bicycle:mtb (men da bør du først lese deg opp på hvordan de brukes).
Forøvrig gå det an å ta en titt her: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/No:Mountain_bikingAnders
-
Comment from othomass
Takk for info. Jeg tror det er et feil tastetrykk fra min side
-
Comment from anderfo
Den er grei! Da fjernet jeg disse taggene.
Ways (2)
Nodes (1-20 of 34)
- 1
- 2
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |