Changeset: 19816437
1834 obiekty (Włocławek, obszar między Przedmiejską a Warszawską oraz między Lunewil a Kapitulną)
Closed by nm91
Tags
created_by | JOSM/1.5 (6238 pl) |
---|---|
source | geometry=geoportal.gov.pl:ortofoto |
Discussion
-
Comment from Zbigniew_Cz
Aleś Pan spitolił sprawę rysując obszary zamiast osi jezdni. Zupełnie nie da się po tym nawigować.
-
Comment from nm91
"Aleś Pan spitolił sprawę"?... Słucham? Nie pierwszy raz wypowiada się Pan w tak niekulturalny sposób na temat moich edycji. Pragnę zwrócić uwagę, że włożyłem ogromny i przy tym bezinteresowny wysiłek w poprawę dokładności ulic, obrysu Wisły, jezior, lasów na terenie całego Włocławka i jego okolic, praktycznie od nowa rysowałem wszystkie budynki we Włocławku, a także poza nim, by były idealnie wyznaczone (proszę sobie wyobrazić, ile to roboty i jakie obciążenie dla wzroku), nadałem im adresy, bo wcześniej ich nie było, wyrysowałem nawet chodniki i ścieżki rowerowe. To były godziny ciężkiej pracy. Ale w pewnym momencie zaprzestałem dalszych edycji, bo zorientowałem się, jakie tu teksty padają pod moim adresem, m.in. z Pana strony, więc zdecydowałem ponad 2 lata temu, że nie będę więcej edytował OSM. Rezultat jest taki, że Włocławek po dziś dzień nie jest dokończony, co można zauważyć na południu miasta i w Śródmieściu. Jest Pan po prostu siłą napędową ograniczania dobrych chęci użytkowników OSM. A problemy z nawigacją chyba nie są aż takie wielkie, skoro zwraca mi Pan uwagę dopiero po 3 latach od tych moich jakże szkodliwych edycji.
-
Comment from Zbigniew_Cz
W sumie to dobrze, że zaprzestał Pan edycji, bo tworzenie takich potworków, to w sumie tylko zaśmiecanie OSM. I z pańskiej odpowiedzi wywnioskowałem, że nie jestem jedyną osobą, która skrytykowała Pana mapowanie, więc najwyraźniej to nie jest kwestia wyłącznie mojego spojrzenia na OSM. A dobrymi chęciami to ponoć piekło jest wybrukowane.
-
Comment from Zbigniew_Cz
To, że przez 3 lata to wisiało, nie znaczy, że jest dobrze. Po prostu komuś w końcu zechciało się zgłosić błąd do twórcy nawigacji, a ten zgłosił problem w OSM.
-
Comment from nm91
Te negatywne komentarze od innych osób były 2: jeden dotyczący geometrii, drugi dotyczący przyklejania dróg do obszarów. Obydwa były napisane kulturalnie, z użyciem zwrotów grzecznościowych. Wziąłem je sobie do serca i zastosowałem się do zgłoszonych uwag. Pan natomiast reprezentuje zupełnie inny poziom kultury swoich wypowiedzi. Jeśli zgłoszono problemy z nawigacją po obszarach, mógł Pan kulturalnie poprosić o poprawienie tych błędów, uzasadniając, o co chodzi, a wówczas bym to poprawił. Teraz proszę sobie radzić samemu. Powtarzam - gdyby nie moja praca, połowa Włocławka nie byłaby pokryta nawet budynkami, a to właśnie budynki są mocną stroną OSM w porównaniu do Google Maps. Już nie mówiąc o tym, że miejscowości typu Bogucin, Szpetal Górny, Nasiegniewo, Uniechowo, Urszulewo, Wieniec-Zdrój, Nowa Wieś, Kruszyn, Świętosław, Machnacz, Gąbinek, Modzerowo w ogóle nie byłyby opracowane, bo zauważyłem, że mało kto wkłada wysiłek w tak małe miejscowości. Oprócz mnie nie pojawiła się tu żadna grupa użytkowników, którzy zagwarantowaliby jako taki poziom edycji przy zagwarantowaniu takiego rozmachu prac. Dysponuję zrzutami ekranu, jak to wszystko wyglądało przed moim edycjami (to były dopiero "potworki"), ale podejrzewam, że Pana to nie będzie interesowało. Mimo wszystko uważa to pan za "zaśmiecanie OSM". To jest dopiero tupet. Proszę kontynuować swoją działalność dotyczącą bezczelnych komenatrzy, a wszyscy potencjalni rzetelnie nastawieni do tego przedsięwzięcia autorzy uciekną stąd.
-
Comment from Zbigniew_Cz
Dokładnie, uważam rysowanie ulic jako obszary za zaśmiecanie OSM. A już szczególnie, gdy ktoś sobie wymyśli, że osie ulic są zbyteczne, bo wystarczą obrysy. i tylko tego tyczy się mój pierwszy komentarz; nie mam nic do budynków i innych rzeczy.
-
Comment from nm91
No cóż, każdy ma prawo popełniać błędy. Zwłaszcza jeśli nie ma jakiejś jasnej instrukcji dotyczącej "czego nie robić" (a przynajmniej ja na taką nie natrafiłem, gdy edytowałem Włocławek). Szczęściem w nieszczęściu jest to, że obszarów używałem raczej tylko na parkingach, zazwyczaj tylko w okolicach bloków, gdzie nie ma typowych ulic, tylko drogi wewnętrzne. Wszystkie ulice jako typowe ulice, które edytowałem, mają wyznaczoną oś. Sądzę, że wszystkie błędy dotyczące obszarów, które popełniłem we wszystkich moich edycjach, są do naprawienia w parę godzin. Pewnie bym to zrobił, ale skoro cieszy się Pan, że zaprzestałem dalszych edycji, to tego się trzymajmy.
- 255345711, v1
- 255345712, v1
- 255345713, v1
- 255345714, v1
- 255345715, v1
- 255345716, v1
- 255345717, v1
- 255345718, v1
- 255345719, v1
- 255345720, v1
- 255345721, v1
- 255345722, v1
- 255345723, v1
- 255345724, v1
- 255345725, v1
- 255345726, v1
- 255345727, v1
- 255345728, v1
- 255345729, v1
- 255345730, v1
Relations (20)
- 3419173, v1
- 3419174, v1
- 3419175, v1
- 3419176, v1
- 3419177, v1
- 3416929, v2
- Linia nr 1 (3200596), v16
- Linia nr 10 (3200819), v22
- Linia nr 12 (3203196), v22
- Linia nr 13 (3199476), v20
- Linia nr 15 (3203194), v13
- Linia nr 17 (3202866), v17
- Linia nr 19 (3200817), v21
- Linia nr 2 (3200600), v18
- Linia nr 20 (3200820), v23
- Linia nr 3 (3200601), v30
- Linia nr 4 (3200815), v15
- Linia nr 8 (3200816), v16
- Linia nr 9 (3200598), v10
2584621, v2
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |