Changeset: 28897070
skasowanie access=no z dróg posiadających motor_vehicle=no. Tag motor_vehicle=no jest wystarczający do oznaczenia zakazu wjazdu, tymczasem access=no zabrania wstępu wszystkim, nawet pieszym.
Closed by Zbigniew_Cz
Tags
created_by | JOSM/1.5 (7995 pl) |
---|
Discussion
-
Comment from maraf24
Spotkałem się już z drogami zamkniętymi dla ruchu wszelkiego, które były redundantnie otagowane jako access=no + motor_vehicle=no.
Ten changeset otworzył je dla pieszych.
Wydaje mi się, że lepiej było dać FIXME. -
Comment from Zbigniew_Cz
ale konkretny przykład jakiś?
-
Comment from Zbigniew_Cz
chodzi mi o to, czy jest jakieś konkretne miejsce w którym popsułem, czy tylko opierasz się na opisie changesetu?
-
Comment from maraf24
http://www.openstreetmap.org/way/293933129
Teren wodonośny z zakazami wstępu.
Fakt, że tagowanie nie było najlepsze, bo powinno być jak teraz dałem access=private, ale chyba też nie było błędne?
Wcześniej miałem też przypadek highway=residential (to chyba inny changeset zmienił, komentarz miał podobny) mający motor_vehicle=no, który po rozpoczęciu remontu wyłączyłem poprzez access=no. Fakt, że lepiej było dać highway=construction (i tak potem dałem), ale też droga ta była przez jakiś czas tylko ogrodzona płotkami a nie fizycznie w remoncie.
I dlatego uważam, że takie drogi z usunietym access=no należałoby dodatkowo oznaczyć - fixme czy uwagą - by można je było łatwo odnaleźć zweryfikować. -
Comment from Zbigniew_Cz
Hmm, ale czy teraz ta droga 293933129 jest otagowana poprawnie? Bo po mojej zmianie, nie mogły na nią wjeżdzać rowery i samochody (ale mogli np. piesi), a teraz to nie wiadomo kto może. Jeśli piesi tam mogą wchodzi to dodałbym tam foot=yes.
-
Comment from maraf24
Teren jest oznaczony jako niedostępny dla każdego za wyjątkiem posiadających zezwolenie. Nie wiem jaka jest moc prawna tego zakazu, bo teren nie jest ogrodzony.
Zastanawiam sie teraz, czy tagi highway=unclassified i access=private się nie gryzą. Drogą unclassified to ona była 10 lat temu, teraz jest chyba formalnie drogą wewnętrzną wodociągów i powinien być to service. -
Comment from Zbigniew_Cz
Chyba tak, highway=service byłby odpowiedniejszy z racji przeznaczenia tej drogi jak i małej rangi tej drogi. Co do access=private - po przedstawieniu sprawy myślę, że teraz jest ok.
Pozdrawiam
- Błękitna (328671940), v1
- 113 (132733289), v9
- 113 (173082371), v4
- 113 (229695806), v2
- 6 (173082366), v6
- 6 (173082345), v6
- Barani Skok (293933128), v2
- Barani Skok (127511616), v5
- Barani Skok (293933129), v2
- Błękitna (306429979), v2
- Cienista (269922902), v4
- Czeremchowa (104820898), v6
- Czerwonych Klonów (173453674), v10
- Droga pożarowa (126602368), v4
- Dudka (102393467), v3
- Kazimierza Wielkiego (16313661), v12
- Kościelna (187951371), v3
- Kościelna (275569952), v4
- Kościelna (292413616), v2
- Litawora (30814630), v7
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |