Changeset: 31868185
droga dojazdowa pod dom
Closed by maraf24
Tags
created_by | JOSM/1.5 (8339 en_GB) |
---|---|
source | Geoportal 2: Ortofotomapa |
Discussion
-
Comment from Zbigniew_Cz
trochę przesada polną drogę oznaczać jako service tylko dlatego, że prowadzi do jednego domu w polach.
-
Comment from maraf24
Nie ma tu żadnej przesady, jeśli prowadzi do domu nie powinno być track a jeśli jest polna powinno być surface, o czym zapomniałem.
Zostawianie w takich sytuacjach tracka powoduje, że nawigacje przy standardowych ustawieniach nie doprowadzą pod dom. service rozwiązuje problem, jednocześnie nie pójdzie tamtędy tranzyt.
Ale bez obawy, nie zmieniam nałogowo track na service:) Tutaj to było w reakcje na uwagę. -
Comment from Zbigniew_Cz
Ja prowadzę tracki pod sam dom i nawigacja (Yanosik i Navigator) prowadzi mnie pod sam dom bez problemu, więc nie wiem o czym mówisz. Zmień nawigację ;-)
-
Comment from maraf24
Nie mówię o nawigacji, ale o wiki. Dojazd pod dom: service + driveway. Jakikolwiek dojazd to service. Track to droga bez wartości dla typowych zastosowań, w tym nawigacji. Domyślam się, że autorzy wspomnianych aplikacji już się nauczyli, że w OSM nie można ich (dróg track) ignorować bo jest za dużo złego tagowania.
Sam stosuje w takich przypadkach track, bo tutaj taguję pod renderer, czyli mapę podstawową.
Ways (3)
Nodes (5)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |