Changeset: 32457316
To są chodniki, czyli ścieżka dla pieszych a nie po prostu ścieżka. Proszę porównać w opisie na Wiki.
Closed by gszkr
Tags
created_by | iD 1.7.3 |
---|---|
host | https://www.openstreetmap.org/id |
imagery_used | Bing |
locale | pl |
Discussion
-
Comment from Mateusz Konieczny
path to ścieżka, ale highway=path to nie tylko ścieżki. W szczególności drogi dla rowerów łączone z chodnikami zaznaczane są highway=path+bicycle=designated+foot=designated
-
Comment from Mateusz Konieczny
problem wynika z wad edytora - https://github.com/openstreetmap/iD/issues/2327
-
Comment from Mateusz Konieczny
Co do "Proszę porównać w opisie na Wiki." Jakiej strony to dotyczy? Warto ją poprawić by przestała wprowadzać w błąd. Dla porównania: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway%3Dpath
-
Comment from gszkr
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway%3Dfootway
vs
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway%3DpathW tym kontekście to są zdecydowanie "footway", zwłaszcza że na stronie o path jest mowa, że należy ją (path) stosować gdy pozostałe oznaczenia nie mogą być stosowane lub są niewystarczające.
-
Comment from Mateusz Konieczny
"zwłaszcza że na stronie o path jest mowa, że należy ją (path) stosować gdy pozostałe oznaczenia nie mogą być stosowane lub są niewystarczające. " Gdzie to jest?
- Comment from Mateusz Konieczny
-
Comment from gszkr
Cytuję:
"This tag is used for paths for which all and any of highway=footway, highway=cycleway and highway=bridleway would be inappropriate or inadequate (or simply not sufficient), but which are nonetheless usable for travel or navigation." -
Comment from gszkr
Co do drugiego - ok, tylko że żadna z tych przesłanek nie zachodzi w och przypadku. To nie są łączone chodniki z DDR, a już na pewno nie są to ścieżki wydeptane jak widać na zdjęciu. Wydaje mi się, że różnica pomiędzy footpath i path jest oczywista w świetle tych dwóch wpisów które podałem i w których są nawet przykładowe zdjęcia: footpath to chodnik, path to bliżej nieokreślona ścieżka (taka wydeptana).
-
Comment from Mateusz Konieczny
Zdjęcie przykładowe to tylko przykład - tekst jest ważniejszy. Na początek: "The path may have any type of surface. "
"path to bliżej nieokreślona ścieżka (taka wydeptana). " - tak, path to ścieżka. Ale highway=path jest zdefiniowane inaczej niż jako wydeptana ścieżka (tak, to jest mylące).
"To nie są łączone chodniki z DDR" - te które poprawiłem - są. Np. http://www.openstreetmap.org/way/46619382/history#map=16/50.0615/19.9574
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |