Changeset: 32522588
(no comment)
Closed by Mariucha
Tags
created_by | iD 1.7.3 |
---|---|
host | https://www.openstreetmap.org/id |
imagery_used | Bing |
locale | pl |
Discussion
-
Comment from RicoElectrico
Nie ma potrzeby jednocześnie nazywania budynku i POI. Jeśli już, to można scalić budynek i POI w jeden obiekt (tak, że tagi POI przeniesie się na budynek).
Możesz natomiast powiedzieć skąd wyrysowane są obrysy budynku? Bo ja nie widzę ich ani na zdjęciach Bing ani Geoportalu. Rysowanie "na oko" nie ma sensu (mądrzy ludzie powiedzieliby: jest niekartometryczne) i kwalifikuje się do skasowania.
Pomijając to, budynki posiadające kąty proste zawsze prostujemy klawiszem S!
Jeśli masz jakieś pytania, to napisz na forum - http://forum.openstreetmap.org/viewforum.php?id=23
Nie gryziemy ;-) -
Comment from Mariucha
tego budynku nie ma jeszcze nigdzie naniesionego jeszcze rok temu było tam "ściernisko" :). Wydaje mi się że lepiej narysować coś na oko żeby było widać że już jest, a jak będzie już "sfotografowane" to nanieś poprawki (zresztą zdjęcia satelitarne też są robione pod kątem i nie są idealne)
-
Comment from RicoElectrico
Sceptycznie jestem do tego nastawiony. Budynki nie są "obowiązkową" informacją, to znaczy da się bez nich żyć (nie, to nie jest nigdzie zapisane - raczej wynika ze zdrowego rozsądku).
Kiedy wybudowali dwa nowe bloki, to poszedłem z GPS-em i zrobiłem przybliżone, ale jednak pomiary. Błąd wymiarów max 10%, położenia 5 m. (sprawdziłem z późniejszymi zdjęciami lotniczymi).
Tutaj 5 m mają te wcięcia w rogach. Nie mów mi, że masz teodolit i dalmierz w oku ;-)
Ways (1)
Nodes (7)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |