Changeset: 33926154
Gmina Czchów Import Adresów
Closed by sledzik1984_imports
Tags
created_by | JOSM/1.5 (8677 pl) |
---|---|
source | Emuia |
Discussion
-
Comment from Zbigniew_Cz
Importy powinny być wcześniej uzgodnione - skąd mam wiedzieć, że zrobiłeś ten import poprawnie?
-
Comment from sledzik1984_imports
1. Pokaż mnie palcem gdzie jest napisane o uzgadnianiu importów adresów?
2. Zrobiłem import wg. http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Importy/Adresy - nie ma tam ani słowa o uzgadnianiu czegokolwiek z kimkolwiek
3. Przeczytałem przed chwilą jeden wątek na forum w którym strzelałeś fochy bo ktoś Ci kazał coś uzgadniać z DWG.
4. Idiotycznym jest to, że jak ktoś wrzuca pojedyńcze punkty adresowe ręcznie to praktycznie nikt nie ma szans na weryfikację tego gdyż nikt tego nie zauważy. Wrzucenie dużego changesetu - od razu afera czy przypadkiem adresy są poprawne.
5. Zrobienie takiego importu to nie jest lot w kosmos, nie ma w tym niczego trudnego.
6. Nie uzurpuj sobie prywatnego prawa do importowania adresów w PL. Mnie ta gmina jest potrzebna "już" więc sobie ją zrobiłem.
7. "skąd mam wiedzieć, że zrobiłeś ten import poprawnie?" Ale dlaczego niby miałbyś to wiedzieć? Skąd ja mam wiedzieć, że Twoje importy są poprawne? Albo jakakolwiek inna praca na rzecz OSM jakiejkolwiek innej osoby? Przecież wkład każdego z nas (edytujących OSM) jest bardzo słabo weryfikowalny. Poza tym - skoro założyłem sobie osobne konto do importów (zgodnie z wytycznymi) i dopisałem import na Wiki (zgodnie z wytycznymi) to można założyć, że zrobiłem go poprawnie?I kolejna rzecz - wyrysowałem sobie kupę rzeczy na os. Złocień w Krakowie. Może ich tam wcale nie ma? Może te dane są warte wielkie nic? Z Twoim podejściem cały ten projekt nie ma sensu - bo zawsze ktoś może wyrysować bzdury a TY nie wiesz czy to zrobił poprawnie :(
Przykre jest to, że czyjaś praca (w tym wypadku moja) jest dyskredytowana z założenia. Chyba nie o to chodzi... Ja mapuję naprawdę sporo lat i mnie Twoje zachowanie od OSM nie odstraszy. Ale nie jedna osoba po prostu swierdziła by, że nie ma ochoty brać udziału w projekcie w którym jakiś uber Zbigniew zachowuje się jak jakiś rąbnięty manager w korpo.
-
Comment from Zbigniew_Cz
Ale po co ta agresja? Po prostu byłem ciekaw, jakim narzędziem był zrobiony ten import. Nie uzurpuję sobie prawa do importów, ale z racji doświadczenia, wiem na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę przy robieniu importów z emuia.
-
Comment from Zbigniew_Cz
Właściwym dokumentem dla robienia importów są te wytyczne: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Import/Guidelines Jednak jeśli użyłeś skryptu Wiktora i ogarnąłeś fixme= które wygenerował to powinno być wszystko OK.
Pozdrawiam -
Comment from sledzik1984_imports
Sorry za agresję ale czasem tak mam :P Narzędzia pobrane z githuba https://github.com/wiktorn/osm-addr-tools
Niestety skrypt łączący adresy z budynkami nie działa więc będę musiał zintegrować adresy z budynkami ręcznie.
Pozdr,
Piotrek -
Comment from Zbigniew_Cz
Ano, czasami merger nie łączy adresów z obrysami i nie wiadomo od czego to zależy - zgłaszałem ten problem Wiktorowi, ale jeszcze nie udało się tego rozwiązać.Na szczęście w JOSM jest fajne narzędzie do integracji :-)
Pozdrawiam -
Comment from sledzik1984_imports
Które to narzędzie? Plugin conflation?
-
Comment from Zbigniew_Cz
Wtyczka building_tools. Po jej zainstalowaniu powinna pojawić się opcja Dane -> Scal punkty adresowe. Do hurtowego scalania używam wyszukiwarki w JOSM, żeby uniknąć scalania amenities z obrysami, z frazą: (building type:way -amenity -shop -sport -tourism -highway -railway -man_made) OR (housenumber type:node -amenity -shop -sport -tourism -highway -railway)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |