Changeset: 34208610
Doplnenie existujúcej firmy - sklad štrkov a pieskov a autodoprava
Closed by masnak
Tags
created_by | iD 1.7.4 |
---|---|
host | http://www.openstreetmap.org/id |
imagery_used | Bing |
locale | sk |
Discussion
-
Comment from kayle
Ahoj,
menšia poznámka, takéto označenie http://www.openstreetmap.org/way/372065694
nemá moc zmysel. Takto zaznačené to nebude na žiadnej mape vidieť.
Máš tam len označenie ulice (addr:street) bez čísla a ostatných tagov. Takže ako adresný bod nepoužiteľné.
area=yes sa dáva na cesty, ktoré sú obyčajne čiary (napr. námestie aby bolo po celej ploche viď http://www.openstreetmap.org/way/85647329)
Ak tam má firma sídlo, tak by to šlo označiť ako "office=company" + samozrejme s "name".
A prosím neber to v zlom, že stále "poučujem". Len sa snažím o to čo ty, aby mapa bola čo najlepšia. -
Comment from masnak
Ahoj.
Absolútne neberiem v zlom tvoje pripomienky - práve naopak. Som tu nový a každá rada dobrá. A náš záujem je rovnaký - aby bola mapa čo najlepšia. Je to dobré usmernenie - len som mal pocit že mojou editáciou v tom priestore vznikne plocha - niečo ako ihrisko - pretože budova tam nestojí a teda to nemá adresu - súpisné číslo. Je tam len maringotka, bez vody a elektriky. -
Comment from masnak
Skúsil som to mierne poupraviť, bez pridania "nejakej" budovy to nejde. Ešte by som chcel v Čereňanoch upraviť budovu "watermill" - je to naozaj vodný mlyn - funkčný, je to fungujúca firma viac ako 100 rokov :-) Len tu naozaj neviem ako to označiť, keď budova má síce v tagu "watermill" ale ni ej to viditeľné.
-
Comment from kayle
Prosím nedávaj tagy podľa toho aby to bolo vidieť na mape (osm.org či inej) Takže ak to nie je budova, nedávaj building tag.
K budove mlynu môžeš pridať tag man_made=watermill
Je možné že v iD to nie je priamo, ale dá s to pridať ručne. Klikni na budovu a dole vľavo rozklikni položku "Všetky označenia"
bude tam building=yes a možno nejaké ďalšie tagy. Klikni na plus dole a do nového ľavého políčka napíš "man_made" a do pravého "watermill".Ak by si potreboval, tak prehľad veľkej časti tagov nájdeš na http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Map_Features
-
Comment from kayle
Ešte by bola možnosť ak si dobre pamätám, tak uvedená plocha je také štrkové miesto kde stály nákladné autá. Šlo by to označiť ako napr. "highway=service" spolu s "area=yes"
-
Comment from kayle
A ešte by som doplnil, že nie všetko čo je v OSM dátach zadané je na osm.org mape vidieť. Napr. také cyklo a turistické značky v dátach sú, ale nie sú vidieť. Rôzne také veci existujú na špecializovaných mapách.
Takže aj keď to nie je vidieť, na jednej mape niekto niekde tie údaje používa. -
Comment from masnak
Stojí tam nie maringotka, ale unimobunka - bude mať pridelené súpisné aj číslo, ktoré doplním, areál sa ide oplotiť. Na unimobunke je označenie firmy. Na mape som pozeral a aj také niečo je tam bežne zakreslené ako budova. Napr. pri café Lenka tiež v Čereňanoch.
-
Comment from kayle
V tom prípade treba zakresliť obrys tej budovy a dať je building=yes. V tomto prípade to je OK.
-
Comment from masnak
Ešte sám od seba poprosím o radu. Ako si si všimol motám sa len v Čereňanoch a zatiaľ som našiel dve miesta, ktoré sú takpovediac "celé zle". Jedno je amfiteáter v oblasti ulice Žnatínska - chýbajú budovy a aj tie, čo sú zakreslené sú zlé obrysy. A potom je to časť Fančová - viem že je to pánubohu za chrbtom, ale na na mape môžu byť :-) Chýbajú tam budovy - nové atď. Rada - ako zamerať budovy? Je to potrebné úplne presne cez gps, alebo od oka?
Ďakujem. -
Comment from kayle
Je viac možností:
1./ kataster (sem tam neaktuálny, zavisí od miesta)
2./ bing (niekde bez pokrytia a už tiež niekde ma svoj vek)
3./ mapbox (síce cele SK, ale dosť malé rozlíšenie)
4./ kvalifikovaný odhad :)Ako som písal v správe odporúčam sa pozrieť na JOSM. (v tom je možnosť pluginu pre kapor-a)
Nodes (5)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |