Changeset: 35788725
Wsie w południowej Polsce: poprawy nazw, typu itd.
Closed by tkedt
Tags
created_by | JOSM/1.5 (9060 pl) |
---|---|
source | TERYT, PRNG, EMUiA, IMPA, survey |
Discussion
-
Comment from Zbigniew_Cz
a co to za śmieszne zmiany?
-
Comment from tkedt
Wsie (village), dla których najbliższy pasujący punkt w PRNG jest w odległości 10-30 km. Wcześniej zajmowałem się tymi >30 km; takich w przedziale 10-30 jest niewiele (ok. 50 w całej Polsce). W kilku przypadkach wyglądało na właściwe dopasowanie, ale w większości na błędną nazwę (np. zniesioną, zmienioną (nawet przed wojną: Dziadaki=Niżankowice), z literówką, bez określenia itd.). Zwykle w takich przypadkach w pobliżu jest już węzeł dla prawidłowej nazwy (zwłaszcza, jeśli są zaimportowane adresy). Jeśli węzeł ma wyraźnie zły typ (np. village dla części miasta lub wsi, isolated_dwelling dla niemałej osady itd.), to zmieniam ów typ.
-
Comment from Zbigniew_Cz
Fajnie, dzięki za odpowiedź :-)
Nodes (1-20 of 23)
- 1
- 2
- Brzumin (31877842), v11
- Chrapy (3594896837), v2
- Chylice-Pólko (3009695982), v2
- Helenów Drugi (3009708767), v3
- Helenów Pierwszy (3009708769), v3
- Leszczyny-Kolonia (31880335), v7
- Lipówiec (692632742), v3
- Niżankowice (692611223), v6
- Ostrowki (692613947), v2
- Ostrówik (2689011596), v2
- Za Górą (692610699), v3
31878280, v51995853886, v231877655, v331806156, v531623276, v431799364, v31784568844, v71911966085, v2692623453, v2
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |