Changeset: 37527407
Skibelund
Closed by Niels Elgaard Larsen
Tags
created_by | iD 1.8.5 |
---|---|
host | http://www.openstreetmap.org/id |
imagery_used | Bing;Geodatastyrelsen (Denmark) |
locale | en-US |
Discussion
-
Comment from Hjart
Hmm. Jeg havde ellers modelleret cykelstien omkring rundekørslen ret nøjagtigt efter mine gps-spor. Ok. Så bliver jeg nødt til at rette det tilbage igen...
-
Comment from Hjart
Den er faktisk ikke helt cirkulær.
-
Comment from Niels Elgaard Larsen
Så må du undskylde. Du kan omgøre mit changeset. Det var ikke så stort endda.
Jeg kørte forbi i dag og der var et sådan et advarselsskilt med "ny rundkørsel", men jeg burde have gættet, at du havde været hurtig.
-
Comment from Hjart
Nu er det jo ikke så stor en skade der er sket. Min klage gik såmænd lige så meget ud på at gøre opmærksom på at det kan være en god ide at tjekke hvorfor et objekt ser så mærkeligt ud inden man retter det (er dog noget mere besværligt når man bruger iD end i JOSM).
Jeg opdagede dog lige at jeg havde glemt at tagge rundkørsel mm med source=gps og start_date.
Ways (9)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |