Changeset: 40255452
Edycja budynku. Ostrożanka 20 - poprawa geometrii.
Closed by Radek Seweryn
Tags
created_by | iD 1.9.6 |
---|---|
host | https://www.openstreetmap.org/id |
imagery_used | Geoportal.gov.pl (Orthophotomap) |
locale | pl |
Discussion
-
Comment from maraf24
Nie ma potrzeby dodawania adresów do budynku, bo adresu juz tutaj są - jako samodzielne punkty.
-
Comment from Radek Seweryn
Ok... Mogę się zgodzić z tym stwierdzeniem pod warunkiem uzasadnienia obecności pól, które wystęują w warstwie budynków, a które to pola umożliwiają wprowadzenie informacji adresowych.
Jeżeli możesz mi zatem wyjaśnić czemu kasujesz wprowadzone przeze mnie informacje, które wprowadziłem raczej zgodnie ze wskazaniami struktury bazy - będę naprawdę wdzięczny.
Wiadomym jest, że powielanie informacji w bazie nie stanowi praktyki dobrej, pochwalanej i wartej naśladowania. Jednak - twórcy tej bazy przewidzieli takie pola. Zatem je uzupełniłem.
Chyba, że zapisy regulaminu określają inny sposób wprowadzania/ uzupełniania danych. Z tego co widzę, budynki posiadają uzupełnione informacje adresowe, zatem wyjątku tutaj moją edycją nie wygenerowałem. -
Comment from Radek Seweryn
Punkty adresowe pochodzące prawdopodobnie z rejestru Ewidencji Miejscowości Ulic i Adresów są, ok. Ale czy założenia gromadzenia danych akurat w przypadku OSM zabraniają mi umieszczenia informacji adresowej także w atrybutach danego budynku?
-
Comment from Radek Seweryn
Jeżeli wiesz coś więcej na ten temat - proszę o wskazówkę.
-
Comment from maraf24
Jak napisałem - nie ma potrzeby. Nie oznacza, to, że nie wolno. Należy wówczas przenieść wszystkie tagi z węzła na budynek i usunać węzeł.
Tutaj miał miejsce szereg błędów:
1. nie przeniosłeś wszystkich informacji
2. dodany adres był błędny, niezgodny z obowiązującym w polskim OSM formatem
3. zostawiłeś stary adres - stworzyłeś duplikat
4. utworzyłeś zbędny multipolygon z budynkiem
To wszystko poprawiłem.Możesz poćwiczyć przenoszenie adresów na budynek - nie ręcznie, ale przy użyciu funkcji scalania (ikona z plusem) w edytorze webowym. Należy w tym celu zaznaczyć (z shiftem) obrys budynku i adres.
Na koniec: nie sugeruj się edytorem. To jedno z wielu narzędzi związanych z OSM, ale nie będących OSM, z wieloma błędami. M.in. nie pozwala on łatwo edytowoać adresów w miejscowości bez nazw ulic.
Tutaj jest opis, jak to powinno wyglądać: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=210760#p210760
Ways (1)
Relations (1)
Nodes (9)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |