Changeset: 41662216
(no comment)
Closed by padvinder
Tags
build | 2.4-21-g233799c |
---|---|
created_by | Potlatch 2 |
version | 2.4 |
Discussion
-
Comment from user_242798
Again and again:
A "brandgang" is NOT a footway.
A "brandgang" (alley, firebreak) is not part of the public road except for some connectors. They are "private" with "right of way".
A "brandgang" should have "access=destination" or "access=private" set. I don't want the GPS to navigate me through a "brandgang".
A "brandgang" or footway or path should NOT cross a building (shed, "schuurtje", "berging").
A Changeset should have a comment!
Please correct, or I will revert this Changeset!
IF a "brandgang" is on the map it should be correctly mapped:
- highway=path
- access=destination.
Where: Woerden, Berkenlaan. -
Comment from padvinder
ik zie niet wat de Berkenlaan in Woerden met brandgangen te maken heeft. Als jij hier brandgangen weet, mag je ze invoeren. OSM hangt van correcties en verbeteringen aan elkaar. Ikzelf ben daar ook steeds mee bezig.Dus jij bent ook vrij om mijn invoer te corrigeren of te verbeteren. Zo wordt het ooit misschien nog eens perfect!
-
Comment from user_242798
De brandgangen zijn door jou toegevoegd als footway, zonder verder access restrictions.
Deze lopen van Berkenlaan (nee, dat is geen brandgang) tussen de bergingen door naar de Berkenlaan.
Hierbij kruisen deze footways de bergingen: ze lopen dus dwars door de bergingen heen.
Of ze lopen bijna dwars door de bergingen heen (van Berkenlaan naar Prunuslaan).
Als je iets toevoegt aan de kaart doe het dan goed (zo goed mogelijk), of niet. -
Comment from padvinder
brandgangen zIjn van bomen vrij gehouden scheidingslijnen in bosgebied: 'man_made=cutline'. Hier heb ik alleen steegjes ingetekend in een woonwijk. Ik ben niet de enige die dat zo doet. Ik zie nergens dat die ingetekende steegjes door de schuurtjes heen lopen. Ze lopen er TUSSENdoor.
-
Comment from user_242798
Wat is een brandgang?
https://nl.wikipedia.org/wiki/Brandgang
Dus twee betekenissen!
1. Een brandgang is een pad tussen huizenblokken om via de achterkant de tuinen en/of de schuurtjes te bereiken.
2. De brede gangen die in productiebossen te vinden zijn worden eveneens brandgangen genoemd.
En ja, hier zijn de brandgangen inderdaad: "steegjes".
Zelf tag ik het bij voorkeur met [highway=service] (toegangsweg) en [service=alley). Ook dat is beter dan footway! Maar ook dat vinden anderen op OSM weer niet goed...
Bij footway staat een verkeersbord G7 (voetpad) bij óf het is heel duidelijk dat dit bedoeld is als voetpad voor algemeen gebruik. Een brandgang (tussen woonhuizen) is niet voor algemeen gebruik. Als ik daar 5 keer per dag op en neer loop, komt de politie vragen wat ik daar doe. De bewoners (buurt preventie) hebben gemeld dat er een vreemde snoeshaan door "hun" brandgang loopt.
En kijk nog een goed:
De brandgang tussen de huizen Berkenlaan 12-30 en Berkenlaan 42-56 loopt dwars door de bergingen heen. Goed inzoomen dan zie je het.
Dan zie je ook dat het steegje scheef loopt. -
Comment from user_242798
Een aantal foutjes zijn inmiddels gecorrigeerd door padvinder in Changeset: 43383181.
Met name de footway loopt niet meer dwars door de schuurtjes.
Ways (8)
- 438805923, v1
- 438805924, v1
- 438805925, v1
- Berkenlaan (7351921), v4
- Berkenlaan (7351914), v4
- Berkenlaan (7351920), v4
- Prunuslaan (7351960), v4
- 228130480, v2
Nodes (9)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |