Changeset: 43488210
Poprawne oznaczenie punktów
Closed by bodzionipx
Tags
created_by | iD 1.9.7 |
---|---|
host | https://www.openstreetmap.org/id |
imagery_used | Geoportal.gov.pl (Orthophotomap) |
locale | pl |
Discussion
-
Comment from maraf24
A jakie jest źródło tych danych? Bo to co było, to są dane z gminy. I przy kolejnej aktualizacji tego terenu stare adresy zostaną przywrócone.
Jeśli dane gminy są błędne, musisz to opisać na trzcinsko-zdroj.e-mapa.net w Zgłoś Problem. -
Comment from bodzionipx
Tak mają błędne dane i bardzo bardzo przestarzałe. Widocznie nikt nigdy nie edytował tej mapy. Ale Gmina wie o prawidłowych nazwach miejscowości bo nawet adres mam że to cieplikowo i do tego znaki wszystko mamy oznaczone poprawnie. Mapy papierowe też są prawidłowe. Tylko te w sieci zawierają błąd od zawsze. Podejrzewam że jakiś Józek po pijaku kiedyś źle oznaczył i tak zostało.
-
Comment from maraf24
trzcinsko-zdroj.e-mapa.net jest oficjalnym zbiorem danych i urząd ma obowiązek go prowadzić rzetelnie.
Ma on też nie więcej niż kilka lat, a przy wprowadzaniu do niego danych są one - teoretycznie - weryfikowane.
W innych miejscach w Polsce dane w tym systemi są bardzo dobrej jakości, błędy są pojedyncze. Zgłaszanie błędy są poprawione w ciągu kilku dni (sprawdziłem).
Jeśli jesteś pewien adresów, zmień wartość source:addr na np. survey (lub jakiś inny).
Nodes (10)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |