Changeset: 45594652
Vervolg toepassen wegcategorisering volgens Haagse Nota Mobiliteit (kaart 7.4; https://www.denhaag.nl/home/bewoners/verkeer-en-vervoer/to/Haagse-Nota-Mobiliteit.htm)
Closed by JasperV
Tags
created_by | iD 2.0.2 |
---|---|
host | https://www.openstreetmap.org/id |
imagery_used | Bing aerial imagery |
locale | nl |
Discussion
-
Comment from It's so funny
Ik zie dat je in Den Haag veel wegen aan het omkatten bent obv de Haagse nota mobiliteit. Voor de tagging in OSM zijn echter, op basis van vele discussies, bepaalde afspraken gemaakt die in de WIKI zijn opgenomen. Natuurlijk kun je daarover discussiëren, maar dat kan dan op het forum. Voldoet jouw manier van taggen aan http://wiki.openstreetmap.org/wiki/NL:The_Netherlands_roads_tagging ?
-
Comment from JasperV
Dank voor je opmerking. Ik had vooraf in de wiki gekeken, maar die pagina nergens tegen gekomen. Kan aan mij liggen hoor.
Als ik de wiki-pagina bekijk gaat het goed, behalve de s-routes. Die heb ik secondary gemaakt omdat deze toch lager in de orde staan dan N100-400 wegen, vond ik. Maar als primary de afspraak is, ga ik dat gewoon aanpassen! -
Comment from It's so funny
Thx, het is ook niet altijd zwart-wit. Als de nog weer kijkt naar de definities volgens die Wiki pagina, zouden dan de Van Alkemadelaan, de Laan van NOI en de BEzuidenhoutseweg niet gewoon secondary moeten blijven? Die straten zijn immers geen wijktoegangsweg.
-
Comment from It's so funny
de=je :-)
-
Comment from JasperV
Geen probleem. Volgens de gemeente zijn de Van Alkemadelaan (tussen Waalsdorperweg en Benoordenhoutseweg), de Bezuidenhoutseweg en de Laan van NOI blijkbaar wel wijkontsluitingswegen. Zie http://roonline.denhaag.nl/A70D27C1-8D6C-4458-93E0-C82FB5711312/i_NL.IMRO.0518.BP0210ALGOckenbrgh-40ON_0006.jpg voor de kaart uit de HNM die ik als referentie heb gebruikt.
-
Comment from It's so funny
Als ik op een mooie zomerdag richting Scheveningen rij over de Van Alkemadelaan, dan kan ik de gemeente toch geen gelijk geven :-)
-
Comment from JasperV
Daar heb je wel een punt. Is het een idee om alle wegen met twee rijstroken per richting ook 'secondary' te maken? Deze zijn immers belangrijk genoeg dat er twee rijstroken zijn. Dat is in ieder geval op de Van Alkemadelaan zo.
Sorry voor de late reactie trouwens, was 'even' skiën. -
Comment from It's so funny
Altijd lekker om te skiën, ik mag eind deze maand weer :-)
Dat hoeft wat mij betreft ook niet zondermeer. Het systeem primary-secondary-tertiary hangt denk vooral ook samen met verkeersintensiteit op een weg. Het Prins Bernhardviaduct had ik al s gecheckt en die staat bv op tertiary, wat gezien het verkeersaanbod wel goed is lijkt me. En ik kan me voorstellen dat de gemeente Den Haag graag wil dat bezoekers van Scheveningen via de Koningskade willen rijden, maar de grootste parkeergarage van Scheveningen (Zwolsestraat) ligt nog wel steeds in het verlengde van de Van Alkemadelaan. Dus het stuk Van Alkemadelaan tussen N44 en Waalsdorperweg zou, obv verkeersintensiteit, wat mij betreft primary mogen zijn.
Over bv de Laan van NOI hang ik ergens tussen primary en secondary in, dus prima als die een van beide is.
-
Comment from JasperV
Ik heb nog even zitten denken. Als we die Laan van NOI nog eens nemen. Volgens de bewegwijzering is die vanaf de Benoordenhoutseweg de route naar Voorburg. Dat is wat mij betreft een beter argument dan het aantal rijstroken. Aangezien het gaat om een interlokale verwijzing (verwijzing naar een andere plaats), moet er automatisch sprake zijn van een doorgaande route en dus is het automatisch ook meer dan een wijktoegangsweg (=tertiary).
Naast de Laan van NOI zijn er nog wel een paar meer wegen met interlokale verwijzing, ook van/naar bijvoorbeeld Rijswijk.Of het dan primary of secondary moet zijn, dan kom ik als ik de wiki-pagina toepas toch op secondary. Primary lijkt zoals geschreven staat voorbehouden aan ringwegen, wegen met een wegnummer en "belangrijke toegangwegen naar een ringweg".
Dus concluderend ga ik in ieder geval Laan van NOI secondary maken, daar was je het al mee eens. Daarna ga ik kijken welke officieel bewegwijzerde routes er zijn tussen Den Haag en aanliggende plaatsen v.v.
- Raamweg (469682505), v1
- Pompstationsweg (123179471), v8
- Pompstationsweg (129106556), v7
- Pompstationsweg (196667255), v4
- Pompstationsweg (123179470), v11
- Pompstationsweg (129039451), v5
- Pompstationsweg (450277916), v2
- Johan de Wittlaan (328674807), v2
- Johan de Wittlaan (104054486), v8
- Johan de Wittlaan (328674791), v3
- Johan de Wittlaan (328674795), v2
- Johan de Wittlaan (328674793), v2
- Johan de Wittlaan (328674797), v3
- Johan de Wittlaan (328674798), v2
- 270143192, v4
- Johan de Wittlaan (328674792), v2
- Johan de Wittlaan (328674802), v2
- Johan de Wittlaan (328674801), v2
- 270143191, v3
- Johan de Wittlaan (328674803), v2
Relations (1)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |