Changeset: 46113210
Park Dennenkamp
Closed by Linda NL
Tags
created_by | iD 2.1.2 |
---|---|
host | https://www.openstreetmap.org/id |
imagery_used | Bing aerial imagery |
locale | nl-NL |
Discussion
-
Comment from eggie
"Welkom op OSM”
Lees hier hoe je OSM het beste kunt gebruiken en hoe je kunt bijdragen aan een betere kaart:
http://www.openstreetmap.org/help
http://forum.openstreetmap.org/viewforum.php?id=12
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Welkom_op_OSMMocht je vragen hebben, kun je altijd contact met me opnemen, ik (en medemappers zijn/) ben bereid om je te helpen.
Klik op de link om te antwoorden.Met vriendelijke groet,
Eggie -
Comment from eggie
Je edits heb ik teruggedraaid, want het was niet echt duidelijk wat je aan het mappen was. Wil je hulp dan kun je gerust reageren.
Een bomenrij kun je als lijn editten met de tag natural=tree_row -
Comment from Linda NL
Mapping:
- Het grasveld (lichtgroen)
- Het 'Beukenlaantje'. Is een markante bomenrij met oude, hoge beuken. Dat is bijzonder in een bebouwde kom.
Ook het voetbal/trapveldje in park Dennenkamp staat nu niet in kaart getekend. -
Comment from eggie
Dan waren je edits niet helemaal gelukt. Area yes doet helemaal niets.
een grasveldje (gemeentegroen) kun je taggen als landuse=village_green
Een voetbalveldje als
leisure=pitch
sport=soccer
de beukenrij als natural=tree_rowJe kunt ook de lossen bomen toevoegen als node en dan ook de soort toevoegen. Zie de wiki.
Dat vlak was niet helemaal geluk. Probeer maar en dan krijg je van ons wel tips. -
Comment from eggie
Aan de zuidkant van de Dennenkamp heb ik een natural_=tree_row toegevoegd, aan de noordkant één boom als lossen node. Dit even als voorbeeld. Moet je even zelf kijken wat je wil. aan de lossen bomen kun je nog de soort toevoegen. Zie wiki over bomen.
- Comment from eggie
-
Comment from eggie
grasveldje toegevoegd.. Kijk goed naar de andere edits dan weet je wat je juiste tags zijn om gras te laten renderen. Rendering duurt altijd even.
-
Comment from openMvD
Ik woon redelijk dichtbij en zal ter plaatse even kijken. Nu zie ik in ieder geval op OSM dat ten noorden van de Dennenkamp het groen dwars door huizen en de voormalige school gaat. De school wordt sowiso gesloopt (daar is een note voor) en ik zal eens kijken hoe ver men is en eventueel het als bouwterrein aanmerken.
-
Comment from eggie
Prima ,... Die bomenrij en die aparte boom had ik er alleen even opgezet als voorbeeld voor Linda NL. Linda had een poging gedaan de beukenrij als vlak erop te zetten. Daar is verder niets meer mee gedaan. Fout is het in ieder geval niet. Dat bos is nog van de oude 3-dshapes. Ze zijn nooit veranderd. De aanbouw kwam denk ik later.
-
Comment from openMvD
Ik ben vanmiddag ter plekke geweest. Ik heb een fors aantal missende wandelpaden toegevoegd en het groen nogal gereorganiseerd. 'Managed forest' lijkt me echt te veel eer voor een park, bijvoorbeeld. Verder is het sportveldje westelijk van de Bernusphus-school toegevoegd, alsmede een speeltuintje ten oosten ervan. Voormalige weg 'de Dennenkamp' is grotendeels van haar oude asfalt ontdaan en dat deel heb ik dus tot pad gedegradeerd. De oude Mavo wordt nu gesloopt (er staan nog maar een paar muren deels) en ik heb het gebouw weggehaald en het tot bouwzone gemaakt.
'Linda's bomenrij' vind ik persoonlijk niet zó bijzonder, daar de bomen zich nauwelijks onderscheiden van die in de rest van het park - maar ik gun haar het voordeel van de twijfel.
Ref: changset is #46173545. -
Comment from eggie
:)
-
Comment from Linda NL
openMvD, grappig dat je er zo snel helemaal heen bent gegaan.
Dit betreft mijn eerste OSM edits, van een plek die ik goed ken.
Het voetbalveldje staat er nu ook op, dankje OpenMvD.
Over de bijzonderheid van wat lokaal het beukenlaantje wordt genoemd: Beukenlanen komen niet veel voor in de bebouwde kom omdat de beuk haar bladeren daar niet blijven liggen, en dus minder humuslaag kunnen vormen (zie bijvoorbeeld ref http://www.wilhelminaparkzeist.nl/wp-content/stichting/boombeschrijvingen/Beuken.pdf)
Het beukenlaantje is behouden gebleven naast het bouwplan op de school-locatie mede op basis van het belang dat mensen eraan hechten, o.a. door comité Dennenkamp en door mezelf.
Deze oefening in OSM was mede voorbereiding op de Mapathon in Wageningen, http://www.nieuwlandgeo.nl/mapathon-missing-maps/
maar heb die moeten missen. (had me vanwege onzekerheid vooraf ook niet ingeschreven). Mogelijk tot ziens op een volgende Mapathon. Ik heb interesse om een keer een Mapathon in Nijmegen te organiseren, aan de Radboud Universiteit, met studenten Mapping. -
Comment from Linda NL
PS. Eggie, dankje voor de hulp. Zal eens de verschillende tags bekijken. Kun je ook een wiki pagina aanbevelen waar de Eng-Nederlandse vertalingen van de classificatie indeling wordt gegeven?
(gemeentegroen classificeren als: landuse=village_green,
voetbalveldje als: leisure=pitch,
sport=soccer,
de beukenrij als natural=tree_row) - Comment from eggie
-
Comment from eggie
Wanneer je aan de Mapathon zou willen meewerken zou je het best de editor JOSM onder de knie moeten krijgen. Deze heeft ook een validator die voorkomt dat je foute uploads doet. Ook heb je meer mogelijkheden voor achtergrondfoto's (satelliet-/ lucht-)
Begin gewoon en vraag op het forum of iemand er dan even naar kijkt. Wel de hyperlink erbij zetten.
Bij die beuken (zie link in begin draadje) kun je zelfs aangeven of de bladeren eraf vallen of het hele jaar blijven zitten. Bij een beuk lijkt me dat dan weer ingewikkeld.
Succes.. -
Comment from openMvD
Linda,
Ik heb zonet (in changeset 46201812) de bomenrij langs de complete Dennenkamp gezet, ook aan de noordzijde. Een alternatief was een heleboel losse boom-nodes neer te zetten; eigenlijk wel mooier, maar wat veel moeite - en beschouwd als 'mappen voor de renderer'.
Dat er ter plekke beuken stonden komt omdat de Dennenkamp oorspronkelijk geen deel van de 'gewone' bebouwde kom (als woongebied) was, maar een buitenplaats. Pas later is dit stuk verkaveld en deels bebouwd.
Op www.heemkunderenkum.nl kan je mooie foto's van oude tijden vinden.
Succes met mappen ! -
Comment from Martin Borsje
En ik heb de landuses forest en grass an elkaar geplakt. Dat is een goede gewoonte (en mapt ook sneller met de toets 'F' in JOSM.)
Immers: er bestaat geen lege ruimte tussen het gras en de bomen. Slechts in geval van brede wegen kun je de grenzen van landuse aan de weg laten aansluiten.
Map ze! -
Comment from Martin Borsje
Is natural=wood niet verouderd en zou landuse=forest moeten zijn?
-
Comment from Martin Borsje
Heb ook de achtergebleven adresnode weggehaad uit het bouwgebied ;)
Ways (2)
Nodes (3)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |