Changeset: 46411411
Created a bus_stop; Updated 11 residential buildings, 3 buildings, and 6 other objects
Closed by Tomek Sienkiewicz
Tags
bundle_id | com.mapswithme.full |
---|---|
created_by | MAPS.ME ios 7.1.4 |
Discussion
-
Comment from Zbigniew_Cz
Zanim popsujesz jeszcze więcej adresów, proponuję zapoznać się z poprawnym tagowaniem adresów w Polsce: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=210760#p210760
-
Comment from Tomek Sienkiewicz
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym "psuciem adresów"
Skoro jezdze po miejscowosciach i wiem ze opisana w programie numeracja nie zgadza sie ze stanem faktycznych to ja zmieniam, nie wspomne juz o tym ze w niektorych wioskach zostaly wprowadzone nazwy ulic a co za tym idzie zupelnie nowa numeracja wiec prosze o konkretniejsza wypowiedz -
Comment from Zbigniew_Cz
Wybacz, ale szkoda mi czasu na tłumaczenie czegoś, czego i tak nie zrozumiesz korzystając z ułomnego narzędzia jakim jest maps.me
Jeśli masz pytania i jesteś dociekliwy, pytaj na forum, link podałem wcześniej. -
Comment from Zbigniew_Cz
Poza tym numeracja z ulicami już jest w OSM, wczoraj zrobiłem aktualizację dla całej gminy Radymno.
-
Comment from Tomek Sienkiewicz
Tylko ze ta Twoja aktualizacje numeracji mozna sobie w dupe wsadzic. Skoro jestes taki cudowny i korekty numeracji uznajesz za psucie to przyjmij do wiadomosci ze np. miejscowosci Sosnica kolo Radymna od kilku miesiecy sa wprowadzone nazwy ulic z zupelnie odmienna, nowa numeracja wiec mi nie pierdol ze robie cos zle bo jezeli numery sie nie zgadzaja to je poprawialem, poprawiam i poprawial bede, na tym rzecz polega zeby wdzystko bylo aktualne. Moje korekty sa oparte na tym ze pod danym domem stoje i widze jaki ma numer a nie siedze za biurkiem komputera i pierdole farmazonow.
Jak masz z tym problem to poprostu musisz z tym zyc. -
Comment from Zbigniew_Cz
Tak, jestem cudowny. Siedzę w tym projekcie wystarczająco długo, by wiedzieć, czym pachną takie początkujące osoby jak Ty. A Twoje wulgaryzmy nie wnoszą nic merytorycznego do tej dyskusji.
-
Comment from Zbigniew_Cz
Co do mojej aktualizacji - pochodzi ze świeżutkich danych urzędu gminy Radymno, więc wybacz, ale Twoje "widziałem numerek na ścianie" jest guzik warte, bo na wielu domach będzie wisiała jeszcze dłuuugo stara adresacja, ponieważ ludziom nie chce się zmieniać numerka.
-
Comment from Zbigniew_Cz
Specjalnie dla Ciebie poszukałem tego adresu, który nieprawidłowo otagowałeś. Przyjrzyj się i przeanalizuj różnice, może pomoże Ci to w zrozumieniu, o co chodzi: http://osm.mapki.com/history/way.php?id=419442545
-
Comment from Tomek Sienkiewicz
No to zapraszam do Sosnicy zobaczyc te " stare oznakowania". Numer ktory podeslales jako bledny jest jak najbardziej aktualny, nalezy do nowego oznakowania nowej nazwy ulicy. Podobnie sprawa sie ma do Wiązownicy gdzie zostaly wprowadzone nazwy ulic i nowa numeracja ktorej tez nie naniosles a taki jestes cudowny.
Nie mam ochoty polemizowac z osoba, ktora opiera swaja "wiedze" na informacjach zza biurka. Gdybys mieszkal w tym rejonie i jezdzil co drugi dzien po tych miejscowosciach to byc zrozumial ile warta jest Twoja wiedza. Ja ja opieram na faktach a co do zmian numeracji i nazw ulic mam jeszcze swiezsze informacje niz Ty poniewaz do mnie gminy przysylaja pisma o zmianie adresow, nazw ulic i numeracji bo pracuje w pogotowiu wiec odpusc bo itak nie masz racji. -
Comment from Tomek Sienkiewicz
Specjalnie dla Ciebie znalazlem pismo z Urzedu Gminy Wiązownica o nowym nazewnictwie ulic w Wiązownicy i Radawie
http://wiazownica.com/FCK/LUKAS/Sprawozdanie.docx
Wystarczy teraz ze przy kazdej ulicy mieszkancy maja nową numeracje a mają wiec poprostu sie nie kłóć. -
Comment from Tomek Sienkiewicz
Przykład kolejny to Wiązownica, ul. Nad Sanem 26 wedlug starej numeracji to jest Wiązownica 76 bez nazwy ulicy.
I co "cudowny" ?? Dobrze jest krytykowac kogos nie mając wogole racji ani podstaw 😊
Zza ekranu monitora nie widac tego co widzą ludzie w realu . -
Comment from Zbigniew_Cz
Kolego, rzucasz się jak pchła na wietrze i nawet nie próbujesz zrozumieć o co mi chodzi. W dodatku używasz wulgarnego języka.
Więc wyjaśnię - nie chodzi o to, że zmieniasz numerację ze starej na nową. To jest spoko i chwała Ci za to. Mnie chodzi o to, żebyś robił tę nową adresację poprawnie, dlatego podałem Ci link do postu, gdzie wyjaśniam jak to powinno wyglądać. Tyle. Twoje wyzwiska w moją stronę niczego nie zmienią, bo nie mam 15 lat, żeby mnie to wzruszało. -
Comment from Zbigniew_Cz
I widzę, że nie zrozumiałeś tej tabelki drugiego linka, który podesłałem. Też więc wyjaśnię - czy na pewno chciałeś tamtemu budynkowi adres "Sośnica, ul. Sośnica Dolna 45"? Czy może chodziło Ci o adres "Sośnica, ul. Dolna 45"? Śmiem twierdzić, że to drugie.
-
Comment from Zbigniew_Cz
I jeszcze - zaoszczędziłem Ci mnóstwa pracy w tym temacie dodając nową adresację (tę z ulicami) w gminie Radymno, a Ty mi piszesz, że "do dupy ta moja aktualizacja". Znalazłeś jakiś błąd, czy tylko tak sobie generalizujesz?
-
Comment from Tomek Sienkiewicz
Owszem, moze zareagowalem impulsywnie ale gdyby Twoj pierwszy post do mnie nie byl taki zlośliwy to moze rozmowa potoczyla by sie na innym poziomie. Niestety zarowno post jak i sam fakt użerania sie z ludzmi o oznakowanie domow co wynika z obowiazków prawnych doprowadza mnie do szewskiej pasji. Nie wiem o jakiej "adresacji" ty piszesz skoro wchodzac na MapsMe czy OsmAnd nie widze naniesionych nazw ulic w Sośnicy a popieralem aktualizacje dzis. Wiec skoro ja popelnilem blad poprawiajac numer domu ze starego na nowy to czym mozna nazwac brak podstawowej aktualizacji nazw ulic??.
Czepiles sie apki MapsMe, korzystam z niej juz blisko 3 lata i od poczatku mam do niej szacunek poniewaz jako jedna z nielicznych juz w tamtym czasie oferowala mi numeracje domuw na wioskach gdzie tylko platna AutoMapa miala numery budynkow i domów ale w miastach. Niestety w moim zawodzie liczy sie efektywnosc i przede wszystkim czas, poprawki nanosze edytujac w programie MapsMe dany budynek i nadając/poprawiając jego numeracje. Na zabawy przed kompem nie mam czasu a ze to co robie ulatwia mi pozniejsze odnalezienie aktualnego numeru to nie widze w tym nic zlego. Moze korzystasz z jakichs super hiper innych programow i aplikacji i moje poprawki inaczej Ci sie wyswietlaja ale to juz nie moja sprawa. Ja to zazwyczaj robie u pacjenta pod domem majac kilkanascie chwil na wniesienie poprawki przed odjazdem.
Zgadza sie, chodzilo mi o to drugie, niestety pospiech robi swoje.
Jesli masz jakis super program na tablet do polecenia to slucham bo dla mnie MapsMe nie jest az tak zasobobiorczy i nie wychodzi bez powodu jak np OsmAnd ktory potrafi sie wysrac w najmniej odpowiednim momencie. -
Comment from Zbigniew_Cz
Maps.me jest OK i też jej używam, ale tylko jeśli chodzi o używanie mapy. Do edycji mapy nadaje się średnio, bo np. nie uwzględnia polskiej specyfiki, jaką jest numeracja w miejscowościach bez ulic (nie rozumie, co to jest tag addr:place=). Niestety, często muszę po takich użytkownikach poprawiać popsute adresy, stąd też moja frustracja w tym temacie, bo staram się, żeby adresacja w PL (a przynajmniej w Podkarpaciu) była jak najbardziej aktualna i prawidłowa.
Wydaje mi się, że najlepiej zgłaszać tylko uwagi z poziomu maps.me - raz, że ktoś to prawdopodobnie poprawi przed kompem, a dwa - nawet jeśli nie poprawi, to można samemu to przejrzeć w wolniejszym czasie i zedytować. Nawet widzę, że jedną uwagę stworzyłeś: http://www.openstreetmap.org/user/Tomek%20Sienkiewicz/notes
Pozdrawiam
Ways (18)
- 396137781, v2
- 312514155, v2
- 364016439, v2
- 419442115, v2
- 419442735, v2
- 354682630, v2
- 396138066, v2
- 452295756, v2
- 452295798, v2
- 321066746, v2
- 330971876, v4
- 330971712, v2
- 330971849, v2
- 419442545, v2
- 355806316, v2
- 396142516, v2
- 356113760, v2
- 369167932, v3
Nodes (3)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |