Changeset: 47068469
Kleine tekstaanpassing gemeentehuis
Closed by JK85
Tags
created_by | iD 2.1.3 |
---|---|
host | http://www.openstreetmap.org/id |
imagery_used | Bing aerial imagery |
locale | nl |
Discussion
-
Comment from eggie
Verzoek: Zou je nog eens naar die parken kunnen kijken die geen parken zijnen de oude landuse willen terugzetten. forest en grass.. een paar stukken heb ik al gedaan.
Je kunt in editor iD ook de kadaster pdok2016 op de achtergrond zetten.
de URL is http://whoots.mapwarper.net/tms/{zoom}/{x}/{y}/Actueel_ortho25/http://geodata.nationaalgeoregister.nl/luchtfoto/wms?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Actueel_ortho25&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}& -
Comment from JK85
Uiteraard, overigens zijn de parken die ik aangegeven heb in real life allen daadwerkelijk parken hoor, dus voor mij leek dit destijds een logische aanvulling op de kaart. Verkeerd gedacht dus, excuus. Ik begrijp inmiddels het misverstand aan de hand van je andere berichtje, dus ik verander het terug in de oude staat. Dank voor de stukken die je alvast gedaan hebt en excuus voor het ongemak.
-
Comment from eggie
We nemen je niets kwalijk. In het begin volgen we startende mapper om evt, te helpen. Hier een voorbeeld van een park waar de leisure = park er helemaal los overheen ligt. Niet elk stukje groen is een park.
https://www.openstreetmap.org/#map=18/51.80549/4.66807
't wordt vast wel wat met het mooie Groenlo :) -
Comment from JK85
Ja, heel erg fijn dat jullie even meekijken. Ik heb alle parken meteen nagekeken en alles is weer terug in de oude staat. (Je had ze zelf allemaal al te pakken, dus dank daarvoor!) Ik was tot noch toe in de veronderstelling dat ik stukken land (landuse) een bestemming moest geven, dus in dit geval van 'grasland' naar 'park', maar dat is dus verre van het geval. Achteraf logisch natuurlijk. Uiteindelijk kunnen stukken land hetzelfde blijven, maar van gebruik veranderen. (Bijvoorbeeld: Een stuk weiland wordt trapveldje, maar blijft in de basis nog gewoon datzelfde grasland, alleen nu met een leisure 'Trapveldje' eroverheen. Da's handiger inderdaad) Het is me nu helemaal duidelijk. Heel veel dank voor deze zeer bruikbare tips! Ik ga mijn uiterste best doen de komende tijd Groenlo perfect in beeld te brengen. Dank en een mooie avond alvast!
-
Comment from eggie
Voor vragen kun je ook terecht op het forum van OSM. Je kunt je evt. voorstellen onder het draadje welkom.
https://forum.openstreetmap.org/viewforum.php?id=12
Mapse verder..... -
Comment from Commodoortje
Fijn te horen dat we een nieuwe enthousiaste mapper in de achterhoek mogen verwelkomen. Ook ik ben een mapper uit de achterhoek.
Probeer kleine stapjes te maken en probeer dit te overzien. Denk aan de olifant en een porseleinkast.
We zullen elkaar wel vaker spreken.
Succes met de leercurve. -
Comment from eggie
'k Kwam nog een klein stukje park tegen in de nieuwe wijk. https://www.openstreetmap.org/#map=18/52.04540/6.61968
Hier zou je een BAG update kunnen vragen op het forum, want ik neem aan dat er al veel meer is bijgebouwd.
De hyperlink plak je dan bij je verzoek.
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=637884#p637884 -
Comment from eggie
'k Zie trouwens dat het water dat je hebt ingetekend niet rendert. Zal eens kijken.
-
Comment from eggie
Als het goed is gaar het nu renderen. Eigenlijk hoort water niet zomaar op landuse te liggen. De nieuwe loop van de Slinge heb ik indertijd ook ingetekend niet gehinderd door enige kennis. De 3dshapes kwamen later en dat maakt mappen in Nederland voor startende mappers extra moeilijk.
Wanneer je op historie klikt H in potlatch CTRL-H in Josm dan kom je onze namen ook overal tegen in de Achterhoek. -
Comment from eggie
Denk dat ik een groter toetsenbord nodig heb, want ik typ er voortdurend naast.
Dat water was wel gesloten, maar maakte een uitstapje naar de Slinge. Ik ben het nu aan het fatsoeneren. -
Comment from eggie
Klaar... Nu sluit de landuse netjes aan bij het water. Rendering van het water zal wel komen. Heb als kind de nagespeelde slag tegen de Spanjaarden en dat verhaal met dat kanon gezien. Zal toch meer dan 50 jaar geleden zijn. Er is daar veel veranderd. Beetje dat liedje van Wim Sonneveld.
-
Comment from JK85
Dank voor het welkom, Commodoortje, en wat leuk dat je ook uit de Achterhoek komt. Ik ga me inderdaad wat meer focussen op de details en telkens maar een klein stukje pakken. Dat houdt het overzichtelijker. Dank voor de tip!
Bedankt voor je hulp, Eggie. Heel fijn! Goed dat je me ook nog even op het water over landuse leggen attendeert. Ik zal er zeker rekening mee houden in de toekomst. De gracht in Groenlo is in real life namelijk ook gereconstrueerd naar zijn "oorspronkelijke" vorm, dus daar zal ik met de tijd ook wat aan moeten updaten. Al ga ik me nu eerst even focussen op de kleine zaken, zodat ik op die manier het OSM'en steeds beter onder de knie krijg en daarna pas het grote werk, waar extra ervaring voor nodig is, doe.
Ja, er is inderdaad veel veranderd hier. Zelfs ik heb soms dat Wim Sonneveld gevoel als ik tussen de nieuwe gebouwen e.d. door loop. En ik ben pas 31, dus dat zegt wellicht genoeg. Ik denk dat dat evenement waar je bent was in 1977 moet zijn geweest. Toen had Groenlo 700 jaar stadsrechten en was er inderdaad een heel festijn omheen. Overigens is dat naspelen van de slag een aantal jaren geleden weer geherintroduceerd. 'De slag om Grolle' heet dat en is om iedere twee jaar te zien. Zeker de moeite waard. (www.slagomgrolle.nl)
Ways (3)
Nodes (2)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |