Changeset: 47225381
Bispegata og vestre del av St. Halvards gate ble nedgradert 1. januar 2010, mens Kværnerveien ble oppgraddert (dvs. Ring 2 (tidligere RV 161) ble flyttet fra Bispegata til Kværnerveien).
Closed by Tarall
Tags
created_by | iD 2.1.3 |
---|---|
host | https://www.openstreetmap.org/id |
imagery_used | Bing aerial imagery |
locale | nb-no |
Discussion
-
Comment from Gazer75
Er Ring 2 flytta til Kværnerveien? Litt dårlig klassifisering i området. Bør ikkje hoppe opp og ned slik mellom trunk, tertiary og primary. Om Ring 2 fortsatt går via Bispegata og St. Harvards gate så burde vel den kanskje få secondary?
-
Comment from Tarall
Ring 2 er flytta. Har til og med snakka med Statens vegvesen om dette (som for øvrig ikke har oppdatert veikartet sitt). Hun jeg prata med var helt klar på at Ring 2 er flytta til Kværnerveien. Google-maps er oppdatert, bortsett fra at de ikke har greid å fjerne den utdaterte 161-merkinga på nedre dela av St. Halvards gate og Bispegata.
-
Comment from Gazer75
Så Kværnerveien skal vere Kv161 + Ring2?
Bør vel få fikse samanhengande primary frå E6 og fjerne ref på St. Halvards gate vest for Kværnerveien. Kva med Dyvekes vei? Den står som secondary ned til Bispegata. Virkar litt feil å la secondary ende der. Enten så må den ned til tertiary eller så bør Bispegata opp til secondary. -
Comment from Tarall
Kværnerveien skal være Ring 2. Ring 2 skal starte/ende i øst i E6 (trafikkmaskina i Lodalen). Sjekk google-maps. Dyvekes vei skal nedgraderes til samme nivå som Bispegata. Krysset Oslo gate / Bispegata heter forøvrig "Oslo torg". Navnsatt i 1997, på grunnlag av gammelt navn. Er skilta Oslo torg fra rundt 2013. Ja, det er korrekt å fjerne 161-merkinga på nedre del av St. Halvards gate samt Bispegata. Ps. Er litt usikker på den 161-merkinga også på Ring 2, om ikke 161 er blitt Kv-nummer? 161 er jo det gamle Riksveis-numre på Ring 2, og Ring 2 er jo fra og med 2010 (tror det var da), kommunal.
-
Comment from Tarall
For øvrig skal også Dronning Eufmeias gate og Langkaia nedgraderes (jf. Bispegata). Ser at det er en haug med gamle E18-markeringer som henger igjen i Bjørvika. Litt dumt. E18 går nå via Bjørvikatunnelen (under vannet) og derfra videre via ymse tunneler i begge retninger (ikke på overflaten).
-
Comment from Gazer75
Husk på at det er ingen fylkesvegar i Oslo, så det har vore lagt opp med eit eige system for å få god ruting her. Vi må nok berre vente på data frå SVV og Oslo kommune når det gjeld Bjørvika. Meiner og at eg fekk beskjed ein gong at vegen frå Vippetangen til tunnelen vil vere E18 sidan det er ei internasjonal havn.
Trur kanskje ein diskusjon på mailing lista er på sin plass. Greit å få med alle som mappar i Oslo slik at de blir einige om fornuftig klasifisering. -
Comment from Tarall
Uansett er det uproblematisk å rette opp i området Gamlebyen/Lodalen! Slik google-maps har gjort. Unødig å henge etter her, tykkjer eg!
-
Comment from Gazer75
Har fiksa samanhengande primary og ref for Ring 2 på Kværnerveien. Meldt inn eit feilspørsmål på Dronning Eufemias gate til SVV via http://fiksvegdata.opentns.org/ så får vi sjå kva svaret blir ;)
-
Comment from Gazer75
Fekk svar at Dronning Eufemias gate fortsatt skal vere del av E18
-
Comment from Tarall
Ok. Takk. Flott med rensing i Ring 2 /161 Dyvekes vei kan du uansett nedgradere. Det har t.o.m. Vegsvesenet gjort på kartet sitt.
-
Comment from NKA
Dyvekes vei og Bispegata har samme funksjonelle vegklasse fra Oslo kommune som de andre secondary i byen.
-
Comment from Gazer75
Kan vere at dei blir nedgradert til kl 5, men at det ikkje kjem fram i NVDB endå. Slike ting kan ofte ta lang tid.
Ways (3)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |