Changeset: 47600921
(no comment)
Closed by Beh Naz
Tags
created_by | iD 2.1.3 |
---|---|
host | https://www.openstreetmap.org/id |
imagery_used | Bing aerial imagery |
locale | fa |
Discussion
-
Comment from geoaria
سلام جناب آقای ناظمی
در هنگام نامگذاری مسیر ها از وارد کردن کلمات "کوچه" و "خیابان" و "بلوار" و "بن بست" و ... خودداری کنید.
این کلمات جزء نام مسیر نمی باشد و هم طبق قوانین سایت osm ورود هر کلمه ای به جز نام اصلی مسیر در قسمت نام اشتباه می باشد. سوای این موارد به زیبایی نقشه هم لطمه می زند.
هر چند این منطقه اصفهان را بنده چند ماه قبل نامگذاری کردم و کمتر مسیری هست که نامگذاری نشده باشد. -
Comment from Beh Naz
علیک سلام
از این وقت باارزشتان را روی بهبود سازی نقشه می گذارید جای تحسین دارد ولی .
واقعا نباید اسم گذاری ها را انجام دادچون طبق قانونی که ما داریم حتما حتما باید جاده ها نام دسته بندی خودشان را داشته باشند و ثبت شده باشد.
مثل همچین کاری که بنده کردم. (البته ببخشیدا چون هرکاری که میکنم طبق آموزشامونه).اگر کسی مثلا اسم رضا جستوجو کرد خب این سایت بنده خدا متوجه نمیشه شما دنبال کدام رضا هستید به خاطر همین ثبت هر مکانی باید همراه با نام دست بندی خودش ثبت شده باشد.
مثلا کسی به ما درخواست ثبت مکان / همراه موتور/ را داده باشه
خب ما اینو ثبت و تایید نمی کنیم.
اون فرد باید حتما نوع فعالیت کار را بنویسه که درستش میشه
تعمیرگاه همراه موتور و توضیحات دیگر و غیره......حالا اگر این سایت قانونی دارد لطفا لینکی به من بدهید تا در اسرع وقت مطالع کنم.
باتشکر -
Comment from geoaria
ببینید جناب آقای ناظمی شما الان در سایت Osm فعالیت می کنید طبیعی است که قوانین و آموزش های سایت گوگل در اینجا کاربردی نخواهد داشت. چون قوانین این سایت به گونه دیگری است. برای دسترسی به قوانین این سایت هم ساده هست در منوی بالا می توانید آن را ببینید.
در مورد اینکه می گوید کلمه کوچه باید در ابتدای نام باید ذکر شد چون مشخص نیست .... توجه شما را به این مطلب جلب می کنم که هر مکان یا مسیری که در این سایت ثبت می شود تگ مخصوص به خود را دارد یعنی شما همان ابتدا مشخص می کنید این چیست برای مسیر ها هم به همین صورت هست مسیر ها از جاده اصلی ، ملی ، درجه یک تا سه ، جاده مسکونی ، جاده خدماتی تگ مورد نظر خود را دارند. نیازی نیست شما مداوم کلمه تکراری خیابان یا کوچه و ... را به کار ببرید.
اینقدر تعصب روی نداشته باشید . به این سایت گوگل و osm قاعدتا تفاوت وجود دارد . این را بارها متذکر شده ام ولی شما باز به قوانین گوگل رجوع میکنید . لینک های آموزشی و گروه تلگرام کاربران ایرانی این سایت را ارسال کرده ام خدمتان امیدارم عضو شوید و آنجا با بقیه دوستان به تبادل نظر بپردازید -
Comment from Beh Naz
بله درست می فرماببد و خودم را نیر اول این را ذکر کردم
اتفاقا خودما هم چنین نوع حالی را در دستورعمل جاده به همین شکل داریم البته ما 6 نوع دسته بندی داریم
که اینجا دسته بندی هایش 9 الی 10 تا در نوع جاده می رسد.
ولی باز هم نظر من همان چیزی است که گفتم ولی
به هر حال همانطور که شما می گویید.و روز اول گفتم حضور من این سامانه فقط برای اشنایی با سازگاری این سامانه است. و چیزی که باید اینجا متذکر شوم این است که حالا شما همه ویرایش ها را برگردانده اید!!!؟؟؟
و لطفا لینک تلگرام هم لطف کنید.باتشکر
-
Comment from geoaria
سلام
احسنت . منم منظورم همینه
در مورد برگرداندن ویرایش فقط کلمات کوچه و خیابان حذف شد
خلاصه ای از لینک هایی که دوستان کهنه کار تاکنون به اشتراک گذاشته اند:
📝سایت osm
http://www.openstreetmap.org/
📝لیست کاربران OSM برای نقشه ایران:
http://map.softek.ir/osm/users
📝آمار دقیق فعالیت های یک کاربر در osm
http://hdyc.neis-one.org/
📝مقایسه میزان فعالیت دو کاربر در osm
http://osmfight.neis-one.org/
📝خطا یاب نقشه های osm
http://tools.geofabrik.de/osmi/
📝 Osm tag finder
http://tagfinder.herokuapp.com
📝کانال آموزشی osm ایران
@osmiran
📝وبلاگ آموزش کامل osm
http://ir-osm.mihanblog.com/
📝استخراج اطلاعات از دیتابیس osm
http://overpass-turbo.eu/
📝بهترین شهرها و مکانها در osm
http://bestofosm.org/
📝ساخت نقشه مسیریاب آفلاین
http://download.geofabrik.de/asia.html
📝چاپ یا pdf کردن نقشه های OSM :
http://fieldpapers.org/
📝سایت استخراج فایل جی پی اس از تصاویر گوگل
http://www.bikehike.co.uk/mapview.php
📝خطوط تراز
www.opencyclemap.org
📝مفهوم فایل اوپن استریت بود و استخراج قسمتهای مورد نیاز
http://learnosm.org/en/osm-data/osmosis
📝پیدا کردن روستا هایی که هنوز مسیری بهشون وصل نشده
http://resultmaps.neis-one.org/unmapped#5/32.254/57.421
📝نفشه osm چندین سال قبل
https://www.mapbox.com/ten-years-openstreetmap/#59.571991/36.294374/11
—---------------------------------------
📝پلاگینهای josm
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/JOSM/Plugins
📝کلید های میانبر josm
https://josm.openstreetmap.de/wiki/Shortcuts
—----------------------------------------
📝دانلود نقشه بروز مسیریاب آفلاین
برای osmand از این سایت فایل نقشه مربوط به ایران را دانلود کنید که هر روز به روز می شود:
http://download.geofabrik.de/asia.html
سپس با نرم افزار زیر:
http://download.osmand.net/latest-night-build/OsmAndMapCreator-main.zip
📝نقشه ایران را برای نرم افزار تبدیل کنید . با این روش به روزترین نقشه را خواهید داشت.
—---------------------------------------
📝لینک کانال آپارات آموزش نقشه
http://www.aparat.com/osm_iran
—---------------------------- -
Comment from geoaria
لینک کانال osm_iran
https://t.me/joinchat/AAAAAD4_gQKOxxszhaYVzQآدرس وبلاگ آموزش osm
http://ir-osm.mihanblog.com/لینک گروه
https://t.me/joinchat/AAAAAD3PaK8gbaQK0Ne8tAلینک کانال آپارات
http://www.aparat.com/osm_iran -
Comment from Beh Naz
خیلی ممنون استفاده کردم
- کوچه نسترن (198281774), v3
- کوچه دادستان (198281747), v3
- کوچه هاله (194271221), v5
- کوچه منصور رفیعیان (198019519), v4
- کوچه گلستان (198019509), v3
- کوچه ابن سینا (198019514), v3
- کوچه بهنام (198019523), v4
- کوچه مولوی (198019513), v3
- کوچه اردیبهشت (198019511), v3
- کوچه غلامحسین پریشانی (198019521), v4
- کوچه حجت الله رئیسی (198017888), v9
- کوچه اقبال (198020078), v4
- کوچه کاظمی پور (36736139), v7
- کوچه مسجدالرضا- پنجاه و هفتم (198020079), v5
- کوچه کاویان (36695914), v10
- کوچه بابک (198347186), v4
- کوچه برزویه (36696713), v6
- کوچه سلیمیان (36736114), v5
- کوچه صفایی (36696712), v6
- کوچه گلستان (36736113), v6
Nodes (4)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |