Changeset: 48113532
update LAW2
Closed by Joost van Os
Tags
created_by | iD 2.1.3 |
---|---|
host | https://www.openstreetmap.org/id |
imagery_used | Bing aerial imagery |
locale | nl |
Discussion
-
Comment from dvdhoven
Hallo Joost,
Ik ben een mapper, die zich zeer veel bezig houdt met fietsroutes en het fietsknooppuntennetwerk.
Regelmatig repareer ik fouten in het fietsknooppuntennetwerk, die door jouw werk zijn ontstaan, vooral door het door knippen van wegen.
Ik krijg de indruk dat je een wandelfan bent en veel met wandelroutes bezig bent.
Volgens je wijzigingssets, gebruik je ID.
Wat ik me nu al een tijd afvraag, ben jij je bewust dat ID een 100% ongeschikte tool is om routerelaties in te leggen en te onderhouden?
Of weet je dat wel, maar houdt je om een of andere reden vast aan ID?
Ik vraag dat omdat ik het zo zonde vind. Ik zie dat je uren besteed aan het inleggen van routes, alleen het resultaat zal nooit fraai worden. Dat is zo zonde van al dat werk, Om routes alsnog goed te krijgen, moet er weer veel werk worden gedaan.
De belangrijkste makke van ID is, dat je geen wegen kunt tussenvoegen in de relatie. Nieuwe wegen voegt ID standaard onderaan toe. En dat betekent in veel gevallen dat je een gat creƫert en om die weg nog op de goede plek te krijgen, heb je JOSM nodig. De enige tool, waarmee je relaties kunt bewerken. Volgordes wijzigen, wegen tussenvoegen, etc. etc.
Als je een weg doorknipt, wijzigt heel vaak de volgorde van de wegen in de routerelatie. Dat gebeurt ook in JOSM. Alleen in JOSM kun je dat weer herstellen, in ID niet meer.Ik heb het Groot Frieslandpad eens in de route analyser van OSM gezet.
Het resultaat vindt je in deze link, misschien moet je de analyser nog een keer aan het werk zetten; http://ra.osmsurround.org/analyzeRelation?relationId=6662765&noCache=true&_noCache=on
Je kunt het knopje Analyse on map drukken, dat krijg te zien waar de gaten zitten.Nogmaals, dit is absoluut niet bedoeld als aanval, al kun je het wel zo opvatten, maar gewoon als mede mapper, die het zo zonde vindt dat door gebruik van een ongeschikte tool er eigenlijk werk voor niks wordt gedaan.
Als je zou overstappen naar JOSM, dan kun je zoveel meer plezier hebben in het werken met relaties. Eenmaal door de zure appel heen, kun je met relaties lezen en schrijven en ze geheel naar je hand zetten.Vriendelijke groeten,
Dick van den Hoven
Ways (18)
- 489232639, v1
- 489232640, v1
- E. Mulderweg (489232641), v1
- Wedderbergenweg (489232642), v1
- Paviljoenweg (489232643), v1
- Weddermarke (489232644), v1
- Zodendijk (489232645), v1
- Oud Wedderveen (489232646), v1
- Oud Wedderveen (489232647), v1
- 489232648, v1
- 184563543, v2
- E. Mulderweg (6363720), v6
- Wedderbergenweg (61542038), v4
- Paviljoenweg (184563532), v5
- Weddermarke (6363689), v5
- Zodendijk (107285974), v5
- Oud Wedderveen (286216309), v3
- 202876179, v4
Relations (6)
- Groot Frieslandpad (6662765), v71
- 2722594, v3
- NAP-route (3665), v1190
- Westerwolde-Ems (1473170), v84
- Noaberpad part 1 - Westerwolde (7164878), v4
- 2722592, v4
Nodes (6)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |