Changeset: 48900163
Diverse korreksjoner av offset. Nye stier tegnet inn etter Strava heatmap og norgeibilder
Closed by Mikketeve
Tags
created_by | JOSM/1.5 (12039 en_GB) |
---|---|
source | Strava, Norgeibilder |
Discussion
-
Comment from anderfo
Supert at du prøver å fjerne offset (typisk oppstått fra folk som tror Bing-satelittbildene ligger korrekt). Jeg har gjort litt av det samme i dag.
Vil du legge inn mtb:scale på flere stier?PS. Jeg tror ikke Norgeibilder er en godkjent kilde for OSM!
Godkjente kilder er bl.a. Strava heatmap, DigitalGlobe Premium Imagery og Kartverkets N50. -
Comment from Mikketeve
Mye av den offset-feilen hadde jeg nok laget selv tidligere. :) Mye jobb å rette opp. Håper å gradere flere stier etterhvert som jeg får syklet dem noen flere ganger. Jeg tegner ikke direkte etter Norgeibilder, bruker det for å se flere detaljer enn satellittbildene - men skal være oppmerksom på det. Ferdes du i Bodømarka?
-
Comment from anderfo
Aha. Ja, mye arbeid å rette det opp. Viktig å melde fra hvis du merker at andre innfører offset!
Er sjelden i Bodø, men var innom og syklet der for et par uker siden. Supert terreng!
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |