Changeset: 48947900
uzupełnienie obiektów (POI) - adresy i budynki
Closed by szydzio
Tags
created_by | iD 2.2.1 |
---|---|
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | Bing aerial imagery |
locale | pl |
Discussion
-
Comment from jacek_zwik
Napisałeś, że budynek nie ma adresu w Starostwie Lwóweckim. Zobacz czy go nie ma w Starostwie Lubańskim, Bo może być takie coś, że istnieje w ewidencji nie swojego powiatu. Dla przykładu Niedźwiedzia Góra ma kody Świeradowa, Schronisko na Stogu Izerskim - podobnie. Radni obu powiatów nie wyprostowali sprawy spornych gruntów i dlatego jest bałagan w adresach.
A kuriozum jest to: https://www.openstreetmap.org/way/397426972 -
Comment from szydzio
Hej! Rzeczywiście w Starostwie Lubańskim nie sprawdzałem, ale wydaje mi się że Chatka Górzystów jest za daleko od przebiegu granicy powiatu żeby być jego częścią. Mnie zaintrygował przede wszystkim fakt że adres Krobica 1 jest zarówno na Geoportalu krajowym jak i Dolnego Śląska zdublowany-raz ma go właśnie Chatka Górzystów a drugi raz jeden z domów w samej wsi Krobica. Dlatego zadzwoniłem do Starostwa Lwóweckiego i dowiedziałem się w dziale geodezyjnym że Chatka oficjalnie nie ma przydzielonego adresu. Adres Krobica 1 ma jedynie wspomniany dom we wsi Krobica. Na mój argument że jednak według Geoportalu krajowego+dolnośląskiego Chatka taki adres też ma, pani odparła że w Geoportalu jest mnóstwo nieścisłości i że definitywnie potwierdza iż nie ma tam adresu, choć oczywiście nie będą tego prostować w Geoportalu bo to nie ich system i mają to w.... Ale gdyby chciało Ci się przedzwonić do Lubania to z czystej ciekawości daj znać co Ci odpowiedzieli. A że są kurioza w przebiegu granic w Świeradowie to fakt, choć na szczęście nie jest to aż tak ekstremalna sytuacja jak np. tu: https://www.openstreetmap.org/relation/47798. P.S. Wybierasz się: www.sotm-pl.eu ?
-
Comment from jacek_zwik
Witaj. Na sotm nie wybieram się. Trochę za daleko no i obowiązki rodzinne. Co do Chatki - zobaczymy, co radni ustalą. Co ciekawe na googlach i na własnej stronie posługują się nieoficjalnym adresem i kodem ze Świeradowa. Może tam za rok lub dwa dotrę, to się zapytam. To co dałeś w linku, to chyba ktoś w amoku ustalał te granice. To jakieś enklawy? Zresztą niech się tym martwią Belgowie i Holendrzy.
Pozdrawiam -
Comment from jacek_zwik
Jeszcze, żeby namieszać coś jeszcze znalazłem - Nadleśnictwo Świeradów rości sobie prawa do opieki nad rejonem.
http://www.swieradow.wroclaw.lasy.gov.pl/rezerwaty-przyrody
oraz tutaj
http://swieradow.pl.hostingasp.pl
Ways (1)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |