Changeset: 50332326
spa details, new lakes and streams, small fixes
Closed by yzal
Tags
created_by | JOSM/1.5 (12450 sk) |
---|---|
source | survey, kapor |
Discussion
-
Comment from kayle
Hi.
One question. Why this change from highway=footway to highway=path?
https://www.openstreetmap.org/way/132198722
https://www.openstreetmap.org/way/48119667 -
Comment from yzal
Ahoj, priznám sa, že to bola pre mňa celkom dilema čo je správnejšie. Rozhodol som sa pre path z viacerých dôvodov:
1. na wiki je pri tagu highway=footway poznámka "For multi-use or unspecified paths and trails used by a variety of non-motorised traffic the tag highway=path may be better suited." čo je aj tento prípad (viac druhov premávky).
2. pri tagu highway=path na wiki je uvedené "For urban paths which a designated for pedestrians only, better use highway=footway." no a v tomto prípade to nie je čisto len pre chodcov. Taktiež je tam dole ukážka tagovania podľa dopravných značiek a tá je použitá aj v JOSM (na základe toho mi to asi aj v JOSM ukázalo ako varovanie).Chápem, že primárne je to chodník na ktorom pribudla čiara a značka na oddelenie premávky chodcov a cyklistov. Ja si myslím, že sa to dá chápať ako path aj ako footway. Rozhodol som sa pre to prvé. Ak si myslíš, že to má byť predsa len footway, nakoľko máš s mapovaním omnoho viac skúseností, tak to prehoď naspäť, alebo napíš a urobím to ja.
-
Comment from kayle
Áno, pozeral som to na wiki. Časom sa nejak posunul význam path na wiki a neskôr aj zobrazenie priamo na osm.org, path, footway je teraz rovnaké. :(
Na SK sme zvykli dávať path na také vychodené chodníčky. Zvyčajne lesné, ale aj také krížom vychodené.
Napr toto tu http://www.openstreetmap.org/way/25964783
Vyzerá to rovnako ako chodníky v ZOO.
Asi by bolo dobré značiť aj surface, ale celé SK je takto značené a bolo by to treba všetko preznačiť. :( -
Comment from kayle
Ešte jedna poznámka, pozor na veci označené ako building:part
Áno niekedy to možno je divne zaznačené (resp. na prvý pohľad nezmyselne) a je to lepšie preznačiť, ale aby sa potom nerozbilo zobrazenie budovy
http://demo.f4map.com/#lat=48.7773474&lon=18.6029687&zoom=20 -
Comment from kayle
Ešte pozerám ten chodník a cyklo značenie. A celkovo to je značené divne.
Na začiatku je značka C13 https://www.mapillary.com/map/im/_XHbu5NrDsxHv7JONIh-HQ
a neskôr C12
https://www.mapillary.com/map/im/8QhrjMZd5DuLljmoNkw7cw
https://www.mapillary.com/map/im/oScnpIJk5Z518a3LobkDkw
https://www.mapillary.com/map/im/LMqfRPzaWQZle2v4XpDpYA
A to len na jednej strane, druhú som radšej ani nepozeral :(
- 507998419, v1
- 507998420, v1
- 507998421, v1
- 507998422, v1
- 507998423, v1
- 507998424, v1
- 507998425, v1
- 507998426, v1
- 507998427, v1
- 507998428, v1
- 507998429, v1
- 507998431, v1
- 507998432, v1
- 507998434, v1
- 507998435, v1
- 507998436, v1
- Kanianka (507998437), v1
- Kanianka (507998438), v1
- 507998439, v1
- 507998440, v1
Relations (2)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |