Changeset: 50939295
Wandelpad toegevoegd
Closed by chigoy
Tags
created_by | iD 2.3.2 |
---|---|
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | PDOK Luchtfoto Beeldmateriaal 25cm |
locale | nl |
Discussion
-
Comment from eggie
PB met welkom gestuurd
-
Comment from eggie
Er is iets niet helemaal goed gegaan. Alle begin is moeilijk. Het wandelpad zit op een aantal plaatsen vast aan de landuse grass. Dat zal niet de bedoeling zijn. Probeer plakken te voorkomen door voldoende in te zoomen.
Ik zal het pad losmaken.
Aan de oostzijde loopt het pad opeens dubbel. Ik kijk er even naar.
Graag reactie. - Comment from eggie
-
Comment from eggie
Het wandelpad is eigenlijk gewoon een pad. highway=path Er staat daar geen rond blauw bord met wandelpad.
Al die accesstags die default zijn heb ik er afgehaald. 'k neem aan dat er geen brommers mogen komen dus mofa en moped no toegevoegd.
Het highway=path heb ik losgemaakt van de landuse. Het zat aan de oostzijde volledig in de knoop. Je bent een paar keer met je muiswijzer heen en weer gegaan denk ik.
In het begin is osm echt heel lastig omdat je nog niet doorhebt wat er zoal fout gaat. Lees je goed in.. Zo'n pad is in ieder geval een goede aanvulling en we zijn blij met elke enthousiaste nieuwe mapper.Aan de westzijde zou het path wellicht ook wel als track getagd kunnen worden, want hier kunnen landbouwvoertuigen rijden. Wanneer je vragen hebt stel ze gerust.
-
Comment from chigoy
Beste Eggie,
bedankt voor de uitgebreide reactie en verbeteringen.
Ik maak zelf vaak gebruik van OSM en verbaas me er vaak over hoe gedetailleerd en gewoon goed de kaarten zijn.
Hierdoor was ik eigenlijk erg verbaast dat dit pad (wat veelvuldig wordt gebruikt) nog niet was toegevoegd en besloot ik het maar toe te voegen (wat door mijn onhandigheid met de UI niet heel soepel ging).
Wat mij niet helemaal duidelijk is, is wat iets classificeert als een wandelpad en wanneer het dus gewoon een pad is (aan het begin van dit pad staat een bordje met iets in de trend van: "je mag hier wandelen, fietsen en houd je hond aan de lijn").
Groeten Tycho
-
Comment from eggie
Fouten worden je overigens niet kwalijk genomen. Ook ik ben eens begonnen en ik kom nog wel eens oude edits van mijzelf tegen.
In de wiki wordt het allemaal uitgelegd.
Een footway is alleen een wandelpad als er een blauw rond bord staat. Maar voetpaden in de wijk worden ook als footway getagd. alle andere paden ..ook met zo'n infobord zijn paden (highway=path)
Elke weg heeft zijn eigen default toelating.
Zie hier: Alle wat groen is is default in Nederland en hoeft niet getagd te worden.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_tags_for_routing/Access-Restrictions#The_NetherlandsDe truc is zo min mogelijk accesstags.
Voor honden aan de lijn is ook een tag. Zie wiki.
In Vaassen zijn kennelijk niet veel lokale mappers. De ravage van de vorige mapper op het terrein van de Cannenburch heb ik een tijd geleden hersteld. Hij had alle landuse verwijderd en een park gemaakt.
Ken Vaasen wel goed, maar meer de fietspaden.
Dus een schone taak voor een nieuwe mapper hier. .. de wandelpaden.
Kij hier.. dan zie je wie allemaal mapt in je buurt. http://zverik.osm.rambler.ru/whodidit/?zoom=14&lat=52.28846&lon=5.9685&layers=BTT
enhttp://resultmaps.neis-one.org/oooc?zoom=14&lat=52.28547&lon=5.96524&layers=B0TFFFFFT
Ways (11)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |