Changeset: 51229804
Zdroj SVP
Closed by Peter Potisk
Tags
created_by | iD 2.3.2 |
---|---|
host | http://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | Bing aerial imagery |
locale | en-GB |
Discussion
-
Comment from laznik
Ten Zliabkovy potok ma nejaky post-modernisticky vzhlad. Muselo to vyzadovat vela fantazie takto ho z Bingu prekreslit. Navrhoval by som vymazat tuto zmenu.
-
Comment from Peter Potisk
Zakreslene podla katastra. Urcite lepsie ako ked tam nebolo nic. Ked mas viac casu tak to spresni ale mazat neni dovod.
-
Comment from laznik
Podla katastra? V editore Id je pristup ku katastralnej mape? Ak by aj bol tak priebeh potoka by mal byt nakresleny uplne inak:
https://www.dropbox.com/s/q18delct31v7ps6/potok.png?dl=0
No a v neposlednom rade tag imagery_used v tomto changesete ma hodnotu "Bing aerial imagery". Takze ako to vlastne je s tym zdrojom?
-
Comment from Peter Potisk
Robil som vo web editore. Na druhom okne som mal katastralnu mapu a som to od oka odpolohoval. Zdoj bing tam bol vygenerovany automaticky tym editorom.
-
Comment from Peter Potisk
Uznavam ze geometria nie je idealna. Mne slo o pridanie Zliabkoveho potoka ktory bol minuly rok standardizovany ako novy nazov a geometria tu nebola tak som ju musel vytvorit. Ale o tom je osm. Sprav ako vies a dalsi to vylepsi.
-
Comment from laznik
Nepochybujem o tom, ze tvojim cielom je pomoct projektu. Som si vedomy aj toho, ze je diskutabilne, aka presnost zobrazenia je akceptovatelna a v niektorych pripadoch su aj vacsie odchylky od reality pripustne. V tomto pripade vsak mame zdroje informacii ktore poskytuju vernejsie zobrazenie a preto ich treba pouzit. Editor JOSM by mal umoznit prekreslovanie priamo z katastralnej mapy a ak by to aj nebolo mozne, tak sa tato da rektifikovat a vlozit do JOSM ako podkladovy obrazok napriklad pouzitim tejto aplikacie: http://mapwarper.net/
Co sa tyka opravy - kedze nie sme deti, po ktorych musia rozhadzane kocky upratovat rodicia, tak zmeny ktore sme v mape urobili, si opravujeme sami.
-
Comment from laznik
Tak ako, opravis ten potok?
-
Comment from Peter Potisk
Nemám na to čas.
-
Comment from aceman444
Zdravim, ak je to len odhadom a ocakavate, ze to niekto este upresni, treba na ten objekt dat FIXME=upresnit geometriu. Lebo inak to nikto nenajde ze tam este treba nieco urobit. Idem opravit aspon ten les prekryvajuci luku...
-
Comment from segi
Tok rieky opravený podľa katastrálnej mapy v JOSM
Ways (4)
Nodes (11)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |