Changeset: 52420351
usunięcie name=Fontanna z amenity=fountain
Closed by Teiron
Tags
created_by | JOSM/1.5 (12712 pl) |
---|---|
source | Geoportal 2: Ortofotomapa (zdjęcia lotnicze), taginfo |
Discussion
-
Comment from Mateusz Konieczny
Obawiam się że nie masz niedoboru bublowatych nazw do przejrzenia. Ale gdybyś miał to mam sporą listę nazw do poprawy - czy btłoby to przydatne?
-
Comment from Teiron
możesz wysłać, planuję później coś napisać co będzie zliczało takie nazwy
- Comment from Mateusz Konieczny
-
Comment from maraf24
A dlaczego np. jedyna fontanna w małej miejscowości nie miałaby funkcjonować pod nazwą Fontanna, a nawet być tak nazywana w urzędowych pismach?
-
Comment from Mateusz Konieczny
Bo wtedy dalej nie jest to nazwa takiego obiektu? Tak jak nawet jak jest jedyny las w okolicy i jest w typowej rozmowie określany jako "las" to dalej nie jest to jego nazwa?
Tak samo jak austrada A4 nie ma name=Autostrada, mimo że jest tak określana w rozmowach (dokumenty też by się znalazły które takiego określenia używają).
A Bałtyk nie ma loc_name=Morze (a przynajmniej mam taką nadzieję).
-
Comment from maraf24
Hmm, autostrada A6 ma w nazwie Autostrada, co możesz sprawdzić w OSM w Szczecinie, w szczecińskim SIPie oraz w TERYT.
We Wrocławiu jest Wrocławska Fontanna. Czy tę nazwę należy usunąć, bo:
1. jest to fontanna z tagu, więc "Fontanna" jest zbędne?
2. jest we Wrocławiu, więc "Wrocławska" też jest zbędne?A jeśli zostawić, to może zamiast usuwać "Fontanna" należałoby dopisać do nich określenie miejscowości?
-
Comment from Teiron
Przede wszystkim wbrew pozorom to nie jest pobranie obiektów, Ctrl+A i usunięcie tagu name - rozpatruje przypadki indywidualnie. Także jeśli name=Fontanna jest położona obok name=Ławka lub name=Apteka to można wywnioskować jaki "styl" mapowania został zastosowany. Jeśli rzeczywiście jakaś fontanna urzędowo występuje jako "Fontanna" to niestety ale w czasie przechodzenia przez kolejne obiekty nie napotkałem się na tag source albo source:name, ani żaden inny których wskazywałby na taki stan rzeczy.
Co do pytań marafa24 to odnoszą się one do specjalnego przypadku nazw którymi moje ostatnie changesety się nawet nie zajmują. Staram się przechodzić przez nazwy które można 1:1 przełożyć na konkretny tag. "Fontanna Wrocławska" nie mieści się w tej definicji i nie chcę wchodzić w temat jak to powinno być nazwane, bo jest to tylko pośrednio związane z tym czym się ostatnio zajmuje.
-
Comment from maraf24
I dlatego algorytm usuwania nazw jest najlepiej podać w komentarzu do changesetu, w szczególności napisać, że każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.
Natomiast idealnym postępowaniem w takich przypadkach byłoby zadanie pytanie autorowi, skąd taka nazwa, i po odczekaniu pewnego czasu np. tygodnia, usunięcie nazwy jako wątpliwej i niepotwierdzonej. -
Comment from user_4493657
Uprawy w nazwie są w 100% do usunięcia np: https://www.openstreetmap.org/way/357283411#map=17/53.00733/17.72729 albo jeszcze lepiej tutaj widać https://www.openstreetmap.org/way/357283411#map=16/52.3377/16.5135 nawet nie trzeba się zastanawiać, czy takie nazwy gdziekolwiek przenosić.
-
Comment from Mateusz Konieczny
Jest tag crop - https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:crop
-
Comment from user_4493657
Tak zgadza się, ale w jaki sposób obejmuje on płodozmian? np: 1rok buraki 2rok zboże(jakieś), 3rok. rzepak, 4rok zboże, 5rok liucerna 4lata) 9rok zboże(jakieś) itd:
-
Comment from user_4493657
informacje jakie w tym roku są widoczne, a były dodane w zeszłym albo wcześniej są... historyczne. crop z tego co widzę pokazuje to co jest tu i teraz nie ogarnia zmian, a mogą być to więcej niż 1 na rok. Nawet nie biorę pod uwagę poplonów, międzyplonów i innych ciekawych rzeczy bo tego nikt nie ogarnie poza samym rolnikiem(choć nie zawsze).
-
Comment from Mateusz Konieczny
Nie mam pojęcia, nigdy nie byłem zainteresowany tagowaniem tego typu informacji.
-
Comment from user_4493657
Moim zdaniem pomimo tego, że tag crop sprawdza się w niektórych typach upraw(mam nadzieję) to w większości przypadków wydaje się bezużyteczny w tej formie w jakiej jest. Z datą już było by lepiej, ale co w przypadku podziału, albo łączenia pól?, a takie przypadki to codzienność. W/g mnie na dzień dzisiejszy informacja w crop jest nieczytelna i zbędna podobnie jak rodzaj uprawy w nazwie dodana pod render.
Ways (1-20 of 23)
- 1
- 2
- 168521896, v3
- 215235642, v6
- 231323610, v2
- 231747601, v6
- 245972964, v4
- 298768630, v2
- 302545795, v8
- 309694369, v2
- 329099861, v2
- 331692457, v6
- 332376074, v3
- 337554973, v2
- 338102639, v3
- 338188212, v3
- 339329292, v2
- 350393381, v2
- 360686337, v3
- 367608403, v2
- 420075213, v2
- 420078223, v2
Relations (1)
Nodes (4)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |