Changeset: 52536660
derdowskiego kosakowo
Closed by przemas75
Tags
created_by | JOSM/1.5 (12712 en) |
---|
Discussion
-
Comment from Bąbel
Czy dobrze widzę? - turn:lanes:backward >left|right . a może powinno? być > through|through 'do sygnalizacji' (przy zachowaniu twojego sposobu 'rysowania')
-
Comment from przemas75
Nie, ma być tak jak jest. Pojeździsz trochę z nawigacją opartą na osm, to zrozumiesz.
Jak niby ma być tam through.... -
Comment from Bąbel
Sposób opisu 'backward' i 'coś' odnosiłbym do tras z zróżnicowanymi prędkościami. Oraz do miast gdy więcej jak 2 pasy w danym kierunku (zobrazowanie), może bramki na autostradzie. W miejscach prawem wskazanych zakazów przekraczania "środka" a dodatkowo wyznaczonym pasem ' *skrętu' nie uznaję za słuszne rysowanie jednojezdniowych. Masz rację trzeba to tagowć, oby prawidłowo. To nie wymówka że 'rysuję' w ID jednak dużo mniej widać. Prowadzę 50 lat i teraz tylko rekreacyjnie 15k rocznie.
-
Comment from maraf24
@Bąbel:
1. turn:lanes:backward >left|right gdyż w tym tagu zapisujemy istniejące oznakowanie poziome lub pionowe pasów, a nie jak pojazd ma się poruszać.
2. Staramy się reprezentować jeden obiekt w terenie tylko poprzez jeden obiekt w OSM. Stąd jedna jezdnia to tylko jedna linia.
I jak zawsze-istnieją od tego wyjątki oraz tolerowane odstępstwa.
Ways (4)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |