Changeset: 52546831
+footpath, bicycle path
Closed by bertux
Tags
changesets_count | 6 |
---|---|
created_by | iD 2.4.1 |
host | http://www.openstreetmap.org/edit |
ideditor:walkthrough_completed | yes |
ideditor:walkthrough_progress | welcome;navigation;point;area;line;building;startEditing |
ideditor:walkthrough_started | yes |
imagery_used | PDOK Luchtfoto Beeldmateriaal 25cm |
locale | nl |
review_requested | yes |
source | local_knowledge |
Discussion
-
Comment from Allroads
Hoi, we plakken de highway niet aan de landuse vast, later is dit zeer moeilijk te bewerken. Als je de weg 3 tot 5 meter wil opschuiven. Wil je dit herstellen?
Nadeel van met ID werken.
Je kan het beste ver ingezoomd te werk gaan.Vergelijk, wat je ingetekent hebt met BGT (omtrekgericht) kan in JOSM. Of zie pdokviewer. Contouren liggen toch iets anders.
Dan zie je dat het heel veel strakker kan.Succes.
-
Comment from eggie
iD is een kleine ramp op zich. Wanneer je doorzet stap dan inderdaad over naar JOSM. Die heeft ook een validator die foute uploads voorkan voorkomen.
editor josm stap voor stap:
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=53710 -
Comment from eggie
Dit is de plak-edit... Ik kijk er even naar.
-
Comment from eggie
paden losgemaakt van landuse... ook dat is lastig met iD, maar met JOSM fluitje van een cent.
-
Comment from eggie
Den Haag is een voorbeeld van hoe het niet hoort. Daar is bijna niet meer te mappen.
- Comment from eggie
-
Comment from bertux
@Allroads, @eggie: niet handig om met jargon te smijten tegen iemand die een paar uur geleden zijn eerste bewerking heeft gedaan. Ik begrijp het wel ongeveer, maar daar kun je niet van uit gaan. Termen die ik niet ken of in deze context niet kan plaatsen: highway, landuse, ID/iD, BGT, omtrekgericht, JOSM, pdokviewer, contouren, strakker, validator, uploads.
Geen uitleg a.u.b.! Ik vind mijn weg wel. Dat geldt ook voor het onderstaande. Ik vind mijn weg wel.
Verder:
a) Ik heb niets geplakt. Wel heb ik bestaande punten gebruikt omdat die ongeveer liggen waar het pad ligt. Als ik weer zoiets tegenkom, zal ik wel even vragen hoe ik punten kan gebruiken zonder te lijmen.
b) Een weg verplaatsen om iets met de interface lijkt mij zoiets je kind een meisje noemen omdat je meer van jurkjes houdt.
c) Geen idee wat ik wijzer zou moeten worden van iets met overpass-api.de. Ik zie gekleurde lijnen tegen een zwarte achtergrond. Niet boeiend.
d) Als ID ongeschikt is voor beginners, moet OSM het niet als default aanbieden. -
Comment from eggie
Een beetje gelijk heb je wel, maar OSM is een gezamenlijk project met een eigen jargon...en kent ne eenmaal een steile leercurve.. Wanneer we niet een eerste "filter" instellen zal er niet veel van de kaart overblijven. Zie alle vernielingen in Tilburg met de pokemon -rage.
Niet elke lokale mapper ziet dat je net begonnen bent. Die ziet alleen maar dat het fout gaat.
a. prima als je het vraagt. ..kan ook op het forum.
Geen punten gebruiken dus.
b ? Leg uit..
c. Is ook voor andere mappers zodat ze evt. kunnen helpen.
d. Zie de discussie in de Nederlandse OSM community. Daar zijn we het 100% over eens. Wij adviseren JOSM.Het forum is de plaats om je zienswijze naar voren te brengen. Daar kunnen we allemaal van leren. Jezelf evt. voorstellen kan in het draadje welkom..
https://forum.openstreetmap.org/viewforum.php?id=12... en don't shoot the pianoplayer!
-
Comment from bertux
b) Misschien vergis ik me, maar ik dacht toch echt dat ik van @Allroads het verzoek kreeg de weg 3 tot 5 meter op te schuiven. Een weg tekenen waar er geen is, dat leek mij de omgekeerde wereld.
Of ik me op het forum wil gaan voorstellen? Ik heb op dit moment geen behoefte me op te stellen als lid van de gemeenschap. Ik werk veel op Wikipedia, daar ligt eerder mijn passie. Maar wie weet. Sympathie voor Open source en vrije verspreiding van kennis heb ik zeker. -
Comment from eggie
Mooi.... ieder zijn ding.
De weg ligt overigens nog het zelfde :)
Om de donkere Overpass.api "boeiender" te maken kun je op een lijn klikken. Dan wordt het wel duidelijk. -
Comment from Allroads
Ik heb je gevraagd, om de punten los te maken. En geef een reden waarom, "als".
En vraag je of je dit zelf wilt doen.Omdat ik weet dat het met iD-editor niet zo makkelijk is.
Je had het misschien zelf geprobeerd of om hulp gevraagd.
Dat volgens andere data de paden niet geheel volgens dit patroon ligt, is een reden dat andere het misschien gaan aanpassen en dat moet alles eerst losgemaakt worden.
Als je dat zelf zou doen loop je ook tegen dit probleem aan.
Ways (7)
Nodes (7)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |