Changeset: 52758731
leisure
Closed by sargasso
Tags
changesets_count | 663 |
---|---|
created_by | iD 2.4.2 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | Bing aerial imagery |
locale | hu |
Discussion
-
Comment from bkil
Helló! Köszönjük a sok többlet információt és pontosítást. Akad itt néhány probléma, mint az átlógó téglalapok, illetve most nincs időm mindent leellenőrizni, de legalább 1 helyen hiba van. Helyszíni bejáráson kiderült, hogy az Arató utca-Arató köz sarkán álló levő ház ami légi felvételen alig latszik el van kerítve az erdőtől, de te kiterjesztetted rá. A környék többi körvonala is bejárások útján finomodott az előző állapotig. Milyen forrásokat használtál a körvonalak pontosításához? Üdv!
-
Comment from sargasso
Helló
Célom a helyi jelentőségű természetvédelmi területek határának jelölése volt. A konkrét telekhatárokat a helyi építési szabályzatból szedtem, amit összenéztem a műholdképekkel. Helyismeretem is van, de a módosításokat a fenti két forrás alapján tettem meg. Az erdő határait valószínűleg ott módosítottam, ahol az kb egybeesik a természetvédelmi terület határával és egyszerűsítéssel csökkenteni lehetett a felesleges vonalak számát. Pl. ahol a védett erdőtelket egy utca határolja, akkor az utca lett mindkét terület határa.
Biztos ez történt az Arató utcánál is -
a sarkon lévő telek (Arató u 14) természetvédelmi terület, ezért az erdőt ráhúztam a telekre. Persze, ha ezek szerint neked az erdő határaira pontosabb adataid vannak, az jó - bevallom, nem néztem meg, hogy az előző állapot miként alakult ki.
De elméleti kérdés is lehet: bekerített telek egy apró házzal, rengeteg fával (az építési szabályzatban is erdőként jelölve) vajon beépített terület, vagy erdő? -
Comment from bkil
Nagyon érdekes dologra világítasz rá - elképzelhető, hogy ott valaki illegálisan kerített be magának egy telket és épített kis faházat? A szomszédos Csillebércen ez a természetes gyakorlat. (Igaz, erdőrészt is lehet venni, de nem sok ilyen kis szegletet láttam még) Az túlzás, hogy pontosak az adataim, mivel sima telefon GPS segítségével alakult ki a rossz vételű sűrű erdőben (igaz, légi felvételek kombinációjával pontosítva). Nekem az furcsa, hogy mi van azokkal az erdős részekkel amik kilógnak a jelölt természetvédelmi területekből akár a Farkas-völgyi karsztbokorerdőnél, akár az Edvi Illés út menti mészkedvelő tölgyesnél? Az Arató utca 44 körüli zöld terület átjárhatóságáról van valami információd? Köszi
Ways (1-20 of 28)
- 1
- 2
- 531233181, v1
- 531233182, v1
- 531233184, v1
- 531233185, v1
- 531233186, v1
- 531233187, v1
- 531233188, v1
- 531233189, v1
- 531233191, v1
- 531233192, v1
- 531233194, v1
- Edvi Illés út (531233196), v1
- Edvi Illés út (531233197), v1
- 531233200, v1
- 531233201, v1
- 531233202, v1
- 531233203, v1
- 440672793, v2
- 322650502, v5
- 460198785, v2
Relations (8)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |