Changeset: 52880922
Mijn eerste keer gebruik van JOSM en kom er nog niet helemaal uit. Verschuiven lukt. Nieuw stukje fietspad toevoegen nog niet. Knoop koppelen 1 keer gelukt. Nu lukt niet meer.
Closed by S_Emo
Tags
created_by | JOSM/1.5 (12921 nl) |
---|---|
review_requested | yes |
source | Bing; DigitalGlobe Premium Imagery; DigitalGlobe Standard Imagery; Esri World Imagery; Mapbox Satellite; OpenStreetMap (Standaard zwart & wit); OpenStreetMap Carto (Standaard) |
Discussion
-
Comment from S_Emo
Nu online even gekeken naar mijn eigen resultaten. Ik zie dat (nog) niet al mijn (pogingen van) wijzigingen zijn doorgekomen. Het was (in JOSM) gelukt om vloetweg aan blauwstraat te koppelen en fietspad en voetpad (oversteekpunt blauwstraat) te verleggen. Koppeling Vloetweg Loonseweg losgemaakt en verwijderd, maar dat is dus misgegaan....
-
Comment from eggie
Ik kijk even..
De "geheime" toetsen zijn G (losmaken) M (vastmaken) P -splitsen.
Wanneer je niet loskomt S.
weet je het niet meer dan S !!
Iets starten A en som gelijk weer S... dan heb je een node. -
Comment from eggie
Hier is alles goed volgens de validator van JOSM. Wanneer je twee nodes bij elkaar legt en vervolgens M toets gebruikt zit het vast.
-
Comment from eggie
Wel oppassen voor de fietsroutes... dat je die niet onderbreekt.
-
Comment from eggie
Zorg dat je colorized bicycle routes, wandelknooppuntnetwerken en openbaar vervoer aan hebt staan bij kaarttekenstijlen.
-
Comment from eggie
Dat kleine stukje fietspad aan de westkant zou niet eenrichting kunnen zijn, want zo kun je nooit oversteken van Bus naar Vloetweg.
-
Comment from eggie
Ja.. De Vloeststraat zit niet aan de blauwstraat. Ik herstel het even.. of draai het evt. terug. Hier lopen allemaal bus en fietsroutes. Wat wil je?
-
Comment from eggie
Zolas het er nu uit ziet is zeker de oude situatie waar de Voetweg nog op de Loonseweg uitkomt?
-
Comment from eggie
Nou. ruzie met m'n toetsenbord. Dit is geen plek om met JOSM te beginnen. Het stikt van de busroutes en er lopen aan aantal fietsroutes.
Dat is echt ingewikkeld om het goed te krijgen.
Ik zie op de luchtfoto dat de Vloedweg vanaf nr 41 niet meer op de Loonseweg aansluit. Klopt dat? -
Comment from eggie
Ik kijk vanavond wel even... weer om te fietsen! Als de luchtfoto kadaster pdok 2016 klopt krijg ik het wel goed.
De truc is om de bus- en fietsroutes goed te krijgen. -
Comment from eggie
Voorlopig aangepast, maar het volgende kruispunt zal ook aangepast moeten worden.
-
Comment from eggie
Het bleek om wandelroutes en busroutes te gaan.. maar ook dat luistert nauw.
-
Comment from S_Emo
Dank je wel Eggie. Ik vorder behoorlijk al zeg ik het zelf. Mede met jou tips en feedback. De busroutes moet ik nog ontdekken. Ik ga de kaarttekenstijlen aanzetten... (cq zoeken, maar dat komt goed).
Ik kom in Oploo wekelijks een paar keer langs dit punt. Ik zal je veranderingen eens bestudeer om er weer van te leren.
Validatie begin ik ook te begrijpen. Bij landuse kwam ik erachter dat ik een (heel klein) stukje overlap had, en dan begint t te piepen.... met oa. met multipologoon of zoiets... ?! -
Comment from eggie
Hier "moet" alleen de bebording nog gecheckt worden en eenrichting. Nu heb ik het op de meest logische manier gedaan, maar niets is logisch als het over fietspaden gaat.
Routeren doet het nu wel. Was nog een stuk vergeten om de rijbaan op bicycle=use_sidepath te zetten. Nu ook gebeurd.
Met de Openfietsmap check ik dan de routering. www.openfietsmap.nl
Draait in basecamp en garmin apparatuur.
Elke zaterdag update.
Alle lijnen worden polygonen genoemd. Elementen van lijnen die in een relatie staan tot elkaar heten multipolygonen.
Voorbeeld. ..Een bos in een vlak van gras. Een eilandje in een vlak van natural=water.
Dat luistert nauw. Zonder MP relaties zie je op de afgeleide kaarten dat eilandje niet.
De sportvelden in Oploo staan bv in een Multi anders zou je ze niet zien op de OFM.
Die kun je als voorbeeld nemen.
Je komt er wel achter :) -
Comment from eggie
nee dus, maar dat stukje bos in het midden wel.
-
Comment from S_Emo
Je bent er maar druk mee :) Ik heb colorized bicycle routes, wandelknooppuntnetwerken en openbaar vervoer bij kaarttekenstijlen gevonden en aangezet.
Begrijp ik het goed, dat je Bicyle=use_sidepath gebruikt als het weggedeelte eruit ziet als lokaal, en dat (soms) brommers etc wel erop mogen, maar fietsers niet ?! Eigenlijk is het dubbele info als er toch een fietspad ligt, maar ik neem aan dat dit nodig is voor OSM routeplanners etc. Goede tip van Basecamp. Heb ik ook al wel eens paar jaar geleden gebruikt met OSM fietsmap.
En ik ga de sportvelden bekijken :) -
Comment from eggie
bicycle=use_sidepath hoort dus op de rijbaan waar de auto's rijden! De routeplanner / gps zou anders ook over de rijbaan routeren en dat is niet de bedoeling.
bicycle=no wordt ook toegpast op de rijbaan, maar dan alleen als er het witte bord met de rode rand staat en het fietsje in het midden.
Meestal N wegen.
We taggen het fietspad als G11, G12a of G13
G11: mofa=yes, moped=no, traffic_sign=NL:G11
G12a: moped=designated, mofa=yes, traffic_sign=NL:G12a
G13: moped=no, mofa=no, traffic_sign=NL:G13Het verkeersbord is niet verplicht, maar wel handig voor andere mappers.
Ook zijn er kaarten waar je de verkeerborden op ziet.
http://mijndev.openstreetmap.nl/~peewee32/traffic_sign/traffic_sign.htm?map=cycleways&zoom=13&lat=51.81238&lon=4.69555&layers=0B0FTTTTFTFTTTFFFFFFFFFF -
Comment from eggie
Hier een voorbeeld in de buurt dat met MP's is gemaakt.
http://www.openstreetmap.org/#map=17/51.61037/5.92348 -
Comment from S_Emo
Perfect. De namen / codes van de verkeersborden, die had ik al gegoogled, maar zo is wel zo handig allemaal bij elkaar. Nog aandig wat aan te passen straks als die nieuwe rondweg klaar is. Ik ben op tijd begonnen, en denk/hoop zo in het najaar (?) rond te hebben..... (als i dan is opgeleverd....)
-
Comment from eggie
'k heb er wel vertrouwen in dat deze hoek van Nederland zeer actueel zal blijven :)
Ways (1)
Nodes (4)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |