Changeset: 53428957
De eigenaar heeft met een bordje aan zijn hek duidelijk gemaakt dat het pad op de kaart geen wandelpad meer is; men moet langs de Berkel lopen.
Closed by NHVELDH
Tags
changesets_count | 5 |
---|---|
created_by | iD 2.4.3 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | PDOK Luchtfoto Beeldmateriaal 25cm |
locale | nl |
Discussion
-
Comment from eggie
Niels.. wanneer je een stuk wil weghalen dat dien je het te selecteren. Selecteer je teveel dan dien je het pad te splitsen en alleen dat weghalen wat nodig is. .. en dan pas uploaden als het gelukt is.
-
Comment from NHVELDH
Beste Eggie, dank. Ik zal goed oefenen, dan leer ik alle grepen wel om wijzigingen aan te brengen. Groeten, Niels
-
Comment from eggie
Goed streven voor het nieuwe jaar...
Kijk ook op het forum van OSM. Daar zijn genoegen ervaren mappers die willen helpen.
https://forum.openstreetmap.org/viewforum.php?id=12 -
Comment from NHVELDH
Beste Eggie,
Ik heb de tutorial voor het bewerken van kaarten doorloprn, en dacht dat ik er iets van geleerd had. Dus begon ik ijverig het stukje wandelpad langs te Berkel te verwijderen, waar je niet meer mag lopen. Maar... ik kan dat niet, omdat het door mij afgesplitste stuk "tot een grotere relatie behoort", en ik eerst die relatie moet verbreken. Wat is een "relatie", en hoe verwijder ik er iets uit? En wat is de "relatie" waartoe "mijn" stukje wandelpad behoort? Hartelijke groeten, Niels Veldhuijzen
-
Comment from eggie
Oke.. goed dat je reageert. Overal lopen routes. Dat zijn wandel-, fiets-, busroutes. Die liggen in een relatie.
Die mag je niet onderbreken. Om welk stukje gaat het precies?
Iets veranderen aan een relatie mag alleen met editor JOSM. Het is ook specialisten werk.
Er zijn een aantal mappers die zich alleen maar bezighouden met de wandelroutes.
Eén persoon doet voor heel Nederland de fietsroutes.
Kun je inzoomen en nog een hyperlink geven om welk stukje het gaat? Dan zou ik die route of routes om kunnen leggen... of het aan de juiste persoon kunnen doorgeven.
Commodoortje is de lokale mapper hier en zal misschien ook bekend zijn met de situatie. Graag eerst de omschrijving hoe de wandelroute zou moeten lopen en de ingezoomde hyperlink. -
Comment from eggie
'k Heb Commodoortje even ingeseind.
-
Comment from NHVELDH
Beste Eggie,
Ik heb zojuist toch iets geprobeerd, en het lijkt erop dat het me gelukt is. Maar ik heb aangevinkt dat iemand het na moet kijken. Dus als ik iets niet goed heb gedaan, komt het waarschijnlijk wel weer goed. Dank voor je snelle reacties. Groeten, Niels
-
Comment from eggie
'k Zal zo eens kijken.
-
Comment from eggie
Waarschijnlijk heb je het niet opgeslagen, want ik zie geen nieuwe changesets sinds 3 mnd geleden onder jouw account.
-
Comment from NHVELDH
Ik zal het opnieuw proberen.
-
Comment from eggie
Oke.. maar een wandelroute veranderen kan echt niet met editor iD. Je krijgt de boel niet meer op volgorde.
-
Comment from NHVELDH
Begrepen. Dan wacht ik even tot ik wat vaardiger ben. In elk geval ben ik veel wijzer geworden van de ID-bewerker. In elk geval dank voor je aandacht. Voorlopig zal ik je niet meer lastig vallen. Groeten van Niels, een beginnende maar vrolijke "mapper"!
-
Comment from eggie
Je kunt me rustig lastig vallen. Met een aantal forumleden proberen we startende mappers te begeleiden en daar hoort juist het stellen van vragen bij. Je kunt ook de situatie voorleggen op het forum van OSM. Dat is speciaal voor zulke gevallen. je kunt je evt. voorstellen onder het draadje welkom. Hier zit de knowhow en kun je alle hulp krijgen.
Inlog identiek aan osm account.
https://forum.openstreetmap.org/viewforum.php?id=12
OSM is een gezamenlijk project om tot de beste kaart te komen. :)
Voordat je te veel went aan iD probeer over te stappen naar editor JOSM.
editor josm stap voor stap:
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=53710 -
Comment from Commodoortje
Inderdaad, hier is de Berkel ligging verlegd, en daardoor is een ander pad langs de berkel ontstaan.Bij Besselinksvlonder is het een mooi stukje. Ik heb je stukje naar path omgezet en ondergebracht in de Berkelroute. Het pad dat voorheen werkelijkheid was heb ik verwijdert en uit de routerelatie gehaald.
Wel zie ik dat de sortering (volgorde van de segmenten) van de route nog kan worden geoptimaliseerd, deze ligt een beetje door de war.
De route start bij de Nieuwe aanleg en heeft een mogelijkheid tot een routeverkorting. Deze loopt door het dorpje Almen langs restaurant "de Hoofdige Boer"
Hier kun je de route zien:
http://ra.osmsurround.org/analyzeMap?relationId=4288985
Maar ook hier is deze te vinden in een OSM afgeleide kaart:
https://hiking.waymarkedtrails.org/#route?id=4288985&map=15!52.1601!6.304
Ik ben een lokale mapper die hier in de buurt woont, als je vragen krijgt mag je gerust een persoonlijk berichtje sturen. -
Comment from Commodoortje
Ik merk dat de OSM servers wat traag bijwerken. Door SHIFT+F5 of CTRL+F5 te drukken ververs je je scherm en als de servers zijn bijgewerkt kun je het nieuwe stukje pad zien.
-
Comment from Commodoortje
Misschien is het een idee om de Hoofdige Boer en andere bezienswaardigheden langs de route er op te zetten.
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity%3Drestaurant -
Comment from NHVELDH
Dag Commodoortje, dank voor je aardige commentaar. Ik ben er wel voor, een route aan te kleden met bezienswaardigheden en horeca. Maar... eerst moet ik leren hoe ik JOSM aan de praat krijg. Alleen downloaden en unzippen blijkt niet genoeg. Ik blijf het proberen. Groeten van NHVELDH
Ways (3)
Nodes (5)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |