Changeset: 53692078
Świebodzin rodzaj drogi poprawiony #1199926
Closed by deleted
Tags
changesets_count | 2405 |
---|---|
created_by | iD 2.5.0 |
hashtags | #1199926 |
host | http://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | DigitalGlobe Standard Imagery;Geoportal.gov.pl (Orthophotomap) |
locale | pl |
Discussion
-
Comment from Anazaar
Zauważyłem, że wprowadzasz nieuzasadnione niczym korekty. Do tego niekompletne i z błędami. Czym są uzasadnione? Dzięki tej działalności drogi i ulice wymagają uzupełnienia tag i ponownej zmiany typu. Jest tego tak wiele, że muszę nanieść wiele poprawek lub zgłosić aby cofnięto wszystkie edycje na powiecie świebodzińskim. Prawie wszystkie zawierają krytyczne błędy.
-
Comment from user_4493657
Witam. Skorygowałem ulicę Sadową ponieważ nawigacja robiła tamtędy skrót. Sprawdziłem osobiście pisiłkujac się uwagą.
-
Comment from user_4493657
Zamiast prowadzić Słowiańską od Sulechowa w stronę Chociule.
- Comment from user_4493657
-
Comment from user_4493657
Tutaj możesz wskazać do jakich zabudowań prowadzi ta droga highway=unclassified https://osmcha.mapbox.com/changesets/53821957?filters=%7B%22date__gte%22%3A%5B%7B%22label%22%3A%22%22%2C%22value%22%3Anull%7D%5D%2C%22users%22%3A%5B%7B%22label%22%3A%22Anazaar%22%2C%22value%22%3A%22Anazaar%22%7D%5D%7D ?
-
Comment from user_4493657
W ostatnim przypadku zauważyłem mój błąd nie dodałem tracktype=grade1
-
Comment from user_4493657
Przepraszam jezszce raz wyleciał mi track type https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Key:tracktype
-
Comment from Anazaar
Witam
Typy wszystkich dróg na powiecie świebodzińskim czyli tag "highway" były od dawna poprawnie naniesione do czasu tych korekt. Problem z poprawnym nawigowaniem, jest poważnym problemem i może nie leżał w samym tagu "highway".
np. Zmiana ul. Działkowej na service=driveway pomimo, że to typowa highway=residential czy zmiany highway=unclassified na track. Poza tym zestawem zmian były i inne zmiany typu drogi. Problem nawigowania oczywiście trzeba jakoś rozwiązać ale bez zmiany typu dogi na niezgodny ze stanem faktycznym i zasadami mapowania. -
Comment from user_4493657
zasady mapowania dróg leśnych zgodnie z OSM masz tutaj https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Key:tracktype odnosnie Działkowej zauważyłem że prowadzi do jednego(dwóch) domów w okolicy nie zauwazyłem zagęszczenia zabudowy dlatego obniżyłem wartośc drogi na drogę dojazdową do posesji. a nie przelototową. Odnośnie skolei Sadowej poprzednie tagowanie nie było złe jest teren industrialny nawet domek masz rację w tym przypadku powinienem chociąz dodac drogę dojazdową do domku 1 ale napewno nie łączyć Sulechowskiej z Łużycką jak było poprzednio powodowało to(jak w moim przypadku) że nawiagcja robiła skrót chciała przeprowadzić mnie Sadową zamiast Słowiańską.
-
Comment from Anazaar
Sadowa była track i jest track i jest to poprawe i tam tylko tracktype do dopisania. Samo tracktype grade3 czy grade4 powodowało problem z nawigacją? Tylko taka jest obecnie różnica, a rozumiem, że nawiguje poprawnie. Takie tracktype właśnie tam było. Lecz już użycie service dla oficjalnie nazwanej niewielkiej ulicy z dojazdem do dwóch posesji, to nie znalazłem takiej zasady. Tylko o takie zmiany drobne dla niektórych korekty mam duże wątpliwości. (problem musiał być więc nie w samym typie highway).
-
Comment from user_4493657
Sadową kolego oznaczyłeś wcześniej jako highway=unclassified (być może sam bym tak oznaczył) https://osmlab.github.io/osm-deep-history/#/way/218543442
-
Comment from user_4493657
nie widać w historii całej drogi bo ją rozciołem w okolicy parkingu przy działkach.
-
Comment from Anazaar
... bardzo możliwe i "tak powinno pozostać". Można zostawić highway=unclassified i aby nawigacja zadziałała? Jestem pewny, że nie powinno być track. Robienie z niej track TO NACIĄGANIE ZASAD EDYCJI POD NAWIGACJĘ.
-
Comment from Anazaar
Przywrócę edycje z track na poprawne czyli highway=unclassified czy inne service na powiecie i proszę poszukać poprawne rozwiązanie dla nawigacji. Pozdrawiam.
-
Comment from user_4493657
Napa ma słuzyć do orintacji w terenie i nawigacji towrzenie nieistniejącej w trenie(nie wiem czy ten dom 1 jest zamieszkały) drogi to nawet nie residental tylko unclassifield moim zdaniem jest nie dopuszczalne i nie mam na myśi mapowania pod nawiagcję. Czy ta droga poza dojazdem do pola i budynku 1(nie wiem czy zamieszkały) jest jakąś popularną drogą polną? Polecasz przejazd tą drogą(zamiast Słowiańską) kazemu użytkowniku mapy OSM niech wie jaki miodem jest highway=unclassified surface=ground tracktype=garde4 trail_visibility=intermediate?
-
Comment from user_4493657
drzewa można byłoby wyciąc z tej drogi biegła by prosto i byłaby szersza.
-
Comment from Anazaar
Takie obecnie obowiązują zasady. Zależy mi wyłącznie aby trzymać się zasad mapowania i aby były odzwierciedleniem faktycznego stanu i przeznaczenia danej drogi. Chciałbym aby nawigacja wykorzystująca osm także działała poprawnie. Jeśli można to pogodzić było rewelacyjnie. :-)
-
Comment from user_4493657
Pozdrawiam.
Ways (20)
- Gronowa (539849464), v1
- 539849465, v1
- Sadowa (539849466), v1
- Gronowa (308761669), v7
- Gronowa (308761670), v7
- Gronowa (308861605), v3
- Sadowa (218543442), v13
- 252528858, v3
- Działkowa (218543447), v7
- 259275911, v4
- 262504052, v4
- 252528417, v2
- 252527930, v4
- 252532780, v3
- 309196357, v2
- 308761672, v2
- 309196358, v2
- Dożynkowa (222080743), v7
- 238477397, v4
- 252528419, v2
Nodes (1-20 of 35)
- 1
- 2
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |