Loading...
Changeset: 53753144
Der er tale om en kendt lokalitet Fuglsang Bro
Closed by Flemming Kofoed
Tags
changesets_count | 96 |
---|---|
created_by | iD 2.5.0 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | SDFE aerial imagery |
locale | da |
Discussion
-
Comment from Hjart
Du fik tagget broen som et vandløb og sådan at den ikke længere var angivet som vej. Jeg har rettet det tilbage.
-
Comment from Flemming Kofoed
jeg kunne ikke finde betegnelsen bro - den må da være et sted
-
Comment from Hjart
Under "Struktur" er den en af valgmulighederne.
Bemærk også under "Alle tags" at bridge=yes er angivet. Det betyder at den er tagget som bro
Ways (1)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |