Changeset: 53871881
nazwa, adres
Closed by Think of Home
Tags
changesets_count | 12799 |
---|---|
created_by | iD 2.5.1 |
host | http://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | Geoportal.gov.pl (Orthophotomap) |
locale | pl |
Discussion
-
Comment from RicoElectrico
Cześć, a ja mam obiekcję co do dodawania miejscowości w nazwie stacji. Patrz: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Names#Name_is_the_name_only
-
Comment from Think of Home
Cześć,
ja również nie dodaję nazw miejscowości w nazwach. Nie robię tak na żadnych innych stacjach. W przypadku BP mamy jednak do czynienia z indywidualną nazwą każdej ze stacji. Np. w Warszawie BP Jantar, BP Słowik. Tak jak w BP Kosakowo nie jest to nazwa miejscowości, a nazwa stacji. Można byłoby się ewentualnie zastanowić do jakiego innego tagu z rodziny name wrzucić BP Kosakowo, pozostawiając w czystym name tylko BP, ale ja mimo szukania już jakiś czas temu nie znalazłem lepszej alternatywy - alt_name wg mnie nie spełnia w tym przypadku założeń z wiki. Więcej niż połowa wszystkich BP ma obecnie pełną nazwę w OSM, więc ten tag przy różnych okazjach rozwijam na podstawie www lub paragonów, gdzie ta nazwa zawsze występuj w pełnej formie. Przy okazji ułatwia wyszukiwanie konkretnych BP w większych miastach z czego de facto korzystam na codzień.I przede wszystkim - dzięki za komentarz zamiast natychmiastowej edycji :)
Miłego dnia,
Paweł -
Comment from user_4493657
Ja zauważyłem, ze Niektóre sklepy spożywcze mają w taki sposób tworzone nazwy np: Biedronka, Intermarche, Auchan itd:. to chyba zależy od okolicy
Ways (2)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |