Changeset: 54092025
Doorgang bij woningen aangebracht
Closed by IK19
Tags
changesets_count | 10 |
---|---|
created_by | iD 2.5.1 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | PDOK Luchtfoto Beeldmateriaal 25cm |
locale | nl |
Discussion
-
Comment from eggie
Oke... nette edits. .. maar de tag footway=sidewalk kan er af. Het is een vervelende bug in editor iD.
Haal je deze tags er zelf af?
Graag reactie. -
Comment from IK19
Ik kijk vanavond even wat je bedoeld.
Ben nieuw hier. -
Comment from eggie
Oke... even korte uitleg. "sidewalk" zijn trottoirs parallel langs hoofdwegen. Binnen OSM worden die in principe helemaal niet getagd..., behalve als er een stukje groen tussen zit.
Parallel voetpaden sturen bovendien de routering in de war, want hoe ga je verder van de hoek Pelmolen/Oliemolen?
"Echte "Brandpoorten kun je het best access=private meegeven... ander gaat het ongewenst routeren.
De extra tags aan die brandpoorten hoort dus niet, want het zijn geen trottoirs.
Veel plezier met mappen. -
Comment from IK19
Ik heb lopen zoeken maar kan even niet vinden wat je aan geeft.
Een brandpoort geeft ik aan als private.
Waar vind ik een brandpoort?
Waarschijnlijk als ik die gevonden heb zal ik de keuze acces=private ook wel vinden. Maar ik heb even een richting nodig.
Alvast bedankt.
Isaac -
Comment from eggie
Met brandpoorten bedoel ik zo'n pad door het achtertuingebied. Daar heeft niemand iets te zoeken en zou eigenlijk niet moeten routeren. Je hebt het getagd als footway.. wat het eigenlijk ook niet is. (een wandelpad heeft het bekende blauwe bord en dat staat daar vast niet) Zo'n footway routeert alleen voor voetgangers. Dus niet zo'n ramp. Ga je zulke paden als highway=path mappen.. dan wel restricties aanbrengen waar daar routeren ook fietsers en brommers over en dat is niet gewenst.
Ik werk niet met editor iD. Die heeft kennelijk voorafinstellingen. (presets) bv dat footway=sidewalk. dat hoort er echt niet op. Wanneer je links op +alle tags klikt dan kun je zelf tags toevoegen of weghalen. Hoe te taggen vind je in de wifi kaarteigenschappen. Voordat je alle mogelijkheden kent ben je weken verder.
Voor nu zou ik alleen dat footway=sidewalk van die paden halen en bij voorkeur geen parallelvoetpaden langs wegen aanleggen. Dit ivm een juiste routering.
Dat wandelpad langs de Pelmolen kun je laten liggen als er een groenstrook ligt tussen het pad en de Pelmolen. Dan moet het voetpad ook nog wel een naam krijgen. Dan zul je wel moeten kijken hoe dat op zo'n straathoek verder routeert.
Dus een verbinding met de hoofrijbaan maken. Het moet immers in routeplanners en gps routeren. Dat doet het nu niet goed.
Er is regelmatig discussie over brandgangen en parallelvoetpaden. Zie forum.
Maar het ziet er verder netjes uit en de ins en outs komen vanzelf. Schroom niet om nog iets te vragen. -
Comment from eggie
Bij Pelmolen 29 heb ik als voorbeeld een verbinding met de straat gemaakt en ook straatnaam toegevoegd. Het wandelpad heb ik ook gesplitst. Nu routeert het met de straat. Anders kun je alleen de hoek om als voetganger.
De vraag is overigens wel of dat voetpad daar hoort. -
Comment from eggie
trottoirs kun je ook aangeven met een extra tag op de hoofdrijbaan zelf. sidewalk=both/left/right/no
Je ziet het niet op deze kaart, maar het staat dan wel in de data. ...het wordt niet vaak gebruikt. -
Comment from IK19
Die groenstrook zit er op de Pelmolen wel degelijk. Intussen ook de private instelling gevonden. Zojuist ook de verbinding gemaakt van de Stellingmolen hoek Pelmolen. Zou nu goed moeten zijn.
Isaac -
Comment from eggie
Oke... mapse. Bezoek ook het forum.
https://forum.openstreetmap.org/viewforum.php?id=12Daar kun je altijd vragen kwijt. Op die rotonde heb ik de busroutes weer hersteld.
Let vooral op die fiets/wandel/OV routes. Bij twijfel even vragen. Dat kan ook aan de voorgaande mapper.
Succes verder. In het begin worden je edits gevolgd .. ook om te helpen.
Verder kun je het hokje aanklikken in ID of iemand je edits wil bekijken. -
Comment from alphensebezorger
Hoi Isaac,
Ik ondekte nog wat "verbeterpunten" in deze buurt.
1. Het adres Oliemolen 3 (https://www.openstreetmap.org/node/2768452282) is verplaatst naar de Stellingmolen bij de Kalandermolen. Dat gebeurt vaak doordat je de kaart probeert te verschuiven, maar per ongeluk een punt vastpakt. Het is nog een hele kunst om dat punt met de standaard-editor (iD) weer los te maken van de weg, zonder de hele weg te wissen en weer opnieuw in te tekenen!
2. De nieuwe voetpaden zijn op twee punten niet verbonden met de straat Kopermolen, bijvoorbeeld bij het adres Kopermolen 1.Heb je zin om zelf deze zaken zelf te corrigeren, of zal ik het voor je doen? Ik hoor wel van je wat je voorkeur heeft.
Groet, Alphensebezorger. -
Comment from eggie
Isaac.. Dit was je edit... even als aanvulling van de tip van A..bezorger.. http://overpass-api.de/achavi/?changeset=54092025
-
Comment from IK19
Het lijkt er echt op dat ik haast meer verziekt heb dan opgeknapt. Ik krijg JOSM ook niet geïnstalleerd dus als een van jullie mijn fouten zouden kunnen aanpassen dan graag. Het zag er allemaal zo eenvoudig uit maar dat is me intussen duidelijk geworden en ga ik de opbouw meer begrijpen.
-
Comment from eggie
Je kunt ook de webversie draaien van JOSM. Laat je niet weerhouden door de wel erg steile leercurve in het begin. Dit hebben we allemaal meegemaakt.
editor josm stap voor stap
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=53710 -
Comment from eggie
Klik op Java webstart in het artikel..
Ways (16)
- 542899892, v1
- 542899893, v1
- 542899894, v1
- 542899895, v1
- 542899896, v1
- 542899897, v1
- 542899898, v1
- 542899899, v1
- 542899900, v1
- 123767168, v2
- 123767169, v2
- Oliemolen (7568778), v5
- Stellingmolen (7568838), v4
- Kopermolen (7568835), v4
- Kopermolen (7568837), v4
123767177, v2
Nodes (1-20 of 22)
- 1
- 2
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |