Changeset: 54305166
Added the pavements on Obchodna in Bratislava.
Closed by Sape
Tags
changesets_count | 37 |
---|---|
created_by | iD 2.5.1 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | Bing aerial imagery |
locale | hu |
Discussion
-
Comment from aceman444
Zdravim, tie chodniky na Obchodnej, ktore ste pridali sa mi javia divne. Napr. way 544373176. Naco je dobry chodnik, ktory prekryva uz existujucu pesiu zonu? Samotna ciara je chybna, so znackou highway=footway, ked ide cez pesiu zonu mala by byt highway=pedestrian.
Podobne cesta way 88654329 cez kolajnice elektricky kde se zakreslili plno prechodov cez kolajnice. Nezda sa mi, ze by tam akykolvek prechod bol nejako vyrazne vyznaceny. To iste chodnik way 544373179. Navrhoval by som to vsetko odstranit. -
Comment from Sape
Zdravím Vás a ďakujem za Vašu reakciu. Čiary 544373175 a 544373176 som pridal z dvoch dôvodov:
1. Keďže na Obchodnej bola pôvodne vyznačená len plocha 3009820 a čiara 298771989, a tá čiara zas nebola spojená so susednými pasážami, pešia navigácia či už v OSM alebo v inej aplikácii používajúcej databázu OSM bola nemožná.
2. Takisto sa mi nepozdávala plocha 3009820 ako highway=pedestrian, keďže kvôli električkám sa Obchodná ulica nevyužíva pešími v celej svojej šírke, ale výlučne iba na okrajoch. Tak som pridal tie chodníky, no vymazať tú plochu som si už nedovolil, i keď spolu vyzerajú divne.
Uznám, že som použil chybnú značku. Tiež súhlasím, že pri čiare 88654329 cez koľajnice som to prehnal. Ale priechod 544373179 cez koľajnice je vyznačený (vodorovne). A ja som skôr za vymazanie plochy 3009820. Ale ak naďalej ste za vymazanie tých chodníkov na okrajoch, tak to prijmem.
-
Comment from aceman444
Kedze je to pesia zona, chodci mozu chodit aj stredom, teda po celej ploche, nie len po chodnikoch na okrajoch. Niekto to aj explicitne vyjadril cestou way 298771989 stredom ulice. Ale to tiez nie je velmi slavne, ked je tam ta plocha.
Chodniky ako way 544373180 a este ich prechody cez kolajnice s highway=crossing sa mi javia ako dost fiktivne.
Ano je pravda, ze navigacie nevedia este velmi navigovat cez plochu a ide len po jej okraji. Ale vysmyslat fiktivne cesty a pomocne ciary, aby sa navigacii "pomohlo" (ci inemu programu) je v OSM zakazane.
Ako vidite, susedne Hurbanovo a Zupne namestie, ci Kapucinska ulica taketo pomocky nemaju.
Chybne navigovanie je sposobene aj nepripojenim way 77698459 k ploche way 27641151.
Ano, way 544373179 tusim trochu v reali znacena je.
-
Comment from Sape
Pokracovanie pasaze way 544373180 cez elektrickovu trat naozaj nie je vyznacene, takze nie som proti jeho odstraneniu. Uzly highway=crossing a railway=crossing som pridal preto, lebo som videl, ze sa pouzivaju pri krizeniach pesich tahov s cestou resp. elektrickovou tratou v okoli, tak som si myslel, ze ich pouzitie je povinne.
Inak podla mojich skusenosti navigacie nedokazu navigovat ani po okrajoch ploch, ale iba po vyznacenych ciarach. Napriklad: https://www.openstreetmap.org/directions?engine=graphhopper_foot&route=48.14590%2C17.10635%3B48.14553%2C17.10546
Obchodna ulica je naozaj pesou zonou. Ale znacka "pesia zona" so skoro rovnakymi dodatkami ako na Obchodnej je aj pri vjazde na Laurinsku zo Sturovej, pri vjazde na Nedbalovu z Klobucnickej, alebo pri vjazde na Frantiskansku z Ursulinskej. Akurat ze na vjazd na Obchodnu sa vyzaduje povolenie od mesta, kym na vjazd do historickeho centra od mestskej casti. A na Obchodnej plati navyse aj zakaz zastavenia a statia. To su vsak detaily. Kedze vsetky ulice v pesej zone historickeho centra su v OSM znacene ako ciary highway=pedestrian a nie plochy, tak nevidim opodstatnenie plochy highway=pedestrian ani na Obchodnej. (Podobne ani na Kapucinskej, ale iba na Hurbanovom a Zupnom namesti, kedze tie su fakt namestiami.) Takze ako mozne riesenie vidim odstranenie mnou pridanych ciar way 544373175 a 544373176 spolu s plochou relation 3009820, a napojenie prilahlych pesich tahov na way 298771989, v sulade s riesenim ulic v historickom centre. Co si o tom myslite?
Kedze som len zaciatocnikom a Vy skusenym editorom, konecne rozhodnutie a vykonanie prislusnych uprav necham na Vas. Ja ich budem respektovat, a v buducnosti sa budem vyhybat diskutabilnym upravam, ale take navrhy radsej pridam ako poznamky.
-
Comment from Sape
Zdravim Vas, ako ste sa rozhodli uzavriet tuto otazku? Ak za najlepsie povazujete navratit povodny stav, aj to akceptujem. Len by som nechcel, aby tato otazka zostala otvorena.
-
Comment from aceman444
Praveze to nie je najhorsi napad, tak este rozmyslam :)
- 544373175, v1
- 544373176, v1
- 544373177, v1
- 544373178, v1
- 544373179, v1
- 544373180, v1
- 544373181, v1
- 544373182, v1
- 544373183, v1
- 544373184, v1
- 544373185, v1
- 544373186, v1
- 544373187, v1
- 544373188, v1
- 544373189, v1
- Poštová (4061684), v15
- 196353596, v2
- 4248158, v11
- 92387596, v5
- 77698459, v9
Relations (1)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |