Changeset: 54555511
Rettet opp litt feil i veier osv til å passe satelittbilde bedre, også endret litt på byggninger til å passe bedre
Closed by Cybban
Tags
changesets_count | 17 |
---|---|
created_by | iD 2.5.1 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
ideditor:walkthrough_progress | welcome;building;startEditing |
ideditor:walkthrough_started | yes |
imagery_used | Bing aerial imagery |
locale | no |
Discussion
-
Comment from ENTUR Johan Wiklund
Vær bevisst på at Bing er notorisk dårlige på presisjon med bildene sine. F.eks. hovedveien (ref=325) er importert fra Kartverkets data som er å se som en fasit på posisjonering. Du kan rette Bing eller Digital Globe-bildene etter alle veier som er importert fra NVDB/Elveg (Kartverkets data) før du tegner.
-
Comment from Cybban
Den er god, takk for at du sier ifra, skal se over det. Bare lurer på om du har kjørt et revert script? Bare så jeg ikke reverter noe som ikke trengs og så det blir feil igjen.
-
Comment from ENTUR Johan Wiklund
Jeg har ikke endret noe her tror jeg, men jeg ser jeg skal det snart. Navnet til Byskogen skole står to ganger :) Dette er jeg i krig mot om dagen. :D
-
Comment from ENTUR Johan Wiklund
Hvis du tar i bruk JOSM som karteditor kan du bruke Kartverkets vegdata som bakgrunn. Da kan du også stille bakgrunnsbildet etter dem. Du kan lese denne så får du mange gode tips på diverse, selv om du importerer data eller ikke: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/No:Veileder_Elveg-import
-
Comment from Cybban
Hehe, den er god, skal se om jeg finner sånne småting, har ikke fått satt meg inn i alle regler enda.
Men har ihvertfall oppdatert mye av det jeg gjorde til Kartverkets data i en stor del av Tønsberg nå, så får vi se om jeg klarer å endre og legge til alt som mangler etterhvert, var en del.
Tusen takk for tipset og takk for at du sa ifra, dette med JOSM og elveg gjør det litt lettere og fikse!
-
Comment from ENTUR Johan Wiklund
irc.oftc.net #osm-no : Norwegian OSM channel <-- du vil finne mer hjelp her eller her: https://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
Ways (1-20 of 28)
- 1
- 2
- 546236893, v1
- 546236894, v1
- 546236895, v1
- 546236896, v1
- 53901857, v4
- 53901882, v3
- 546232044, v2
- 493766482, v4
- Stenmalveien (38902210), v8
- 257352935, v2
- 387434005, v2
- 182671170, v3
- 382971811, v8
- 328048200, v5
- 257582794, v4
- Eikveien (181417832), v16
- 544134400, v2
- Idrettsveien (183920095), v3
- Brakars vei (50018249), v4
- 544126745, v2
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |