Changeset: 54887424
Ter plekke is nog steeds verwarring over waar fietsers en bromfietsers zich aan moeten houden. Sommige fietsapps geven aan dat je moet oversteken om de randweg Noord te kunnen passeren. Dat is onjuist. Auto's,fietsers en bromf. worden daar gescheiden
Closed by tommoer
Tags
created_by | JOSM/1.5 (13170 nl) |
---|---|
review_requested | yes |
source | knowledge |
Discussion
-
Comment from Digne
Hallo tommoer,
Ik zie dat je om feedback gevraagd hebt.
De verandering ziet er op zich goed uit. Ik kan niet oordelen of dit het probleem van het routeren oplost. Ik zou wel adviseren de tag access=yes en bicycle=yes van de residential highway af te halen. Deze zijn overbodig want die zijn gelijk met de standaardwaarden voor residential highways. Zie: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_tags_for_routing/Access-Restrictions#Netherlands
-
Comment from Digne
Hetzelfde geldt voor de moped=yes op de secundaire highway. Ook die is overbodig.
-
Comment from Digne
Misschien is het handig om voor het stuk Halsterseweg waar de fietspaden gescheiden zijn om een bicycle=no tag te krijgen.
Nu kan je via het westelijke fietspad over een stukje Randweg en de Halsterseweg routeren, en dat lijkt me niet de bedoeling. Voorbeeld: http://www.openstreetmap.org/directions?engine=mapzen_bicycle&route=51.51139%2C4.27902%3B51.51178%2C4.27866#map=19/51.51158/4.27885
-
Comment from tommoer
Waarom ik bicycle=yes heb toegevoegd is om nog eens duidelijk te maken dat fietsers en brommers op dit stukje residential moeten.gaan rijden om de randweg Noord via de westelijke overgang over te steken. Nu geven zowel Google Maps als Maps.Me inderdaad aan dat je dat via de oostelijke oversteek moet doen en dat is niet juist.
Waarom ik (nog ) niet een tag bicycle
=no heb toegevoegd komt omdat het fietspad aan de oostelijke zijde eerder aansluit op de Halsteseweg. Dus oostelijk wel fietsers (lane) maar westelijk niet. Fietspad wordt daar letterlijk gescheiden van de weg. Advies! -
Comment from Digne
Een bicycle=yes gaat er niet voor zorgen dat de weg eerder gekozen wordt, voor zover ik weet. De standaardwaarde voor zo'n straat is gewoon al yes.
Maar van noord naar zuid zou de oostelijke verbinding nu niet meer gebruikt moeten worden, want dat fietspad heb je oneway gemaakt.
Ways (6)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |