Changeset: 54996710
poprawa adresów (mrówki)
Closed by maraf24
Tags
created_by | JOSM/1.5 (13252 en_GB) |
---|---|
source | Geoportal Orto; ISOK |
Discussion
-
Comment from abakus_uploader
(Wiadomość automatyczna)
Cześć!
Otrzymujesz ten komentarz, ponieważ dodałeś lub zmodyfikowałeś adres, który jest niepełny lub błędny.
Adres powinien zawierać minimum trzy znaczniki: addr:city=[nazwa_miejscowosci] + addr:street=[nazwa_ulicy] + addr:housenumber=[numer_porządkowy].
Wyjątkiem są miejscowości bez nazwanych ulic - wtedy stosujemy znaczniki: addr:place=[nazwa_miejscowosci] + addr:housenumber=[numer_porządkowy].
Bez poprawnego oznaczenia adresów, nie będą one brane pod uwagę przez wyszukiwarki, dlatego warto je dostosować do ww. schematu (w zależności od sytuacji).
Więcej informacji na forum: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=646897#p646897 - tam również proszę zadawać ewentualne pytania.
Pozdrawiamy! -
Comment from maraf24
Informacje tutaj podawane niezupełnie są ścisłe.
Nazwę miejscowości można ZAWSZE umieścić w addr:place, również w przypadku miejscowości z nazwami ulic, tak jak to ma miejsce przy tych adresach. -
Comment from abakus_uploader
Maraf przyjacielu... :)
1. nagłówek wiadomość automatyczna sugeruje że napisał ją automat i nie ma za bardzo sensu wchodzić z nim w dyskusje... jeśli liczysz, że zaimplementowałem mu możliwość dyskusji z użytkownikami to mnie przeceniasz :) tym bardziej, że:
2. Na końcu jest napisane gdzie należy zadawać ewentualne pytania
3. Warunki do sprawdzania są zrobione według wytycznych Zibiego, który zajmuje się tym od dawna. Sam raport działa w tej postaci od kilku lat a różnica wprowadzona teraz jest taka, że już nie jest to wysyłane do niego żeby poprawił (bo od kilku lat poprawiał po innych) tylko komentowany jest zestaw zmian, żeby user poprawił sam - przy okazji nauczy się jak jest poprawnie i więcej błędów nie będzie robił. Ja jestem tylko wykonawcą skryptu. Jeśli masz obiekcje skontaktuj się z nim. Jeśli dostanę nowe wytyczne to zmienię algorytmy wyszukiwania. -
Comment from maraf24
Ad.1.
> jeśli liczysz, że zaimplementowałem mu możliwość dyskusji z użytkownikami to mnie przeceniasz :)Nie liczę, ja tego wymagam:) Po to te dyskusje zostały utworzone i w przypadku braku reakcji na zadawane tu pytania DWG podejmuje stosowane kroki. A jeśli nikt nie zamierza sprawdzać maili z odpowiedziami na te botowe informacji, to proponuję je przekierować na liste,forum,irca, by jednak jakiś człowiek mógł na nie zareagować.
Ad.2. Jest napisane, ale ja pytań nie mam. Ja zgłaszam błąd.
Ad.3. Ja również zajmuję się tym od dawna oraz od dawna zajmuje się tym strona z mrówkami i ona w edytowanych tu adresach błędów nie widzi.
Albo więc wskazówki Zibiego były niejasne/niepełne albo zostały nie do końca zrozumiałe. -
Comment from abakus_uploader
(Wiadomość automatyczna)
Cześć!
Otrzymujesz ten komentarz, ponieważ dodałeś lub zmodyfikowałeś adres, który jest niepełny lub błędny.
Adres powinien zawierać minimum trzy znaczniki: addr:city=[nazwa_miejscowosci] + addr:street=[nazwa_ulicy] + addr:housenumber=[numer_porządkowy].
Wyjątkiem są miejscowości bez nazwanych ulic - wtedy stosujemy znaczniki: addr:place=[nazwa_miejscowosci] + addr:housenumber=[numer_porządkowy].
Bez poprawnego oznaczenia adresów, nie będą one brane pod uwagę przez wyszukiwarki, dlatego warto je dostosować do ww. schematu (w zależności od sytuacji).
Więcej informacji na forum: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=646897#p646897 - tam również proszę zadawać ewentualne pytania.
Pozdrawiamy! -
Comment from abakus_uploader
Z tym DWG to nie przesadzaj... Życie zna mapowiczów co to od 3 lat nie odpowiadają na wiadomości... i dalej mapują.
Nic tu nie naspekulujemy - obgadaj ze Zbyszkiem, ustalicie wersję to poprawię... Nie ma opcji że ja go źle zrozumiałem bo tak jak piszę raport w tej postaci działa od kilku lat... jedyne co zmieniłem teraz to to co się dalej dzieje... wcześniej szedł mail teraz jest komentowany zestaw zmian...
Pozdrawiam
Jendrusk -
Comment from maraf24
To wyjasniam:
poprawny adres w Polsce składa się z dwóch lub trzech pól:
addr:place
addr:housenumber
Jeśli adres ma mieć ulice (a są miejscowości z adresają mieszaną-część adresów ma ulicę, część nie), to:
addr:place
addr:street
addr:housenumberW ostatnim przypadku dopuszczalne jest także dodanie addr:city.
A po jego dodaniu dopuszczalne jest usunięcie addr:place.Tak to działa u nas od lat. Czy tak działa ten bot?
Ways (4)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |