Changeset: 55136901
poprawa adresów oraz dodanie nazw dróg (mrówki)
Closed by maraf24
Tags
created_by | JOSM/1.5 (13265 en_GB) |
---|---|
source | Geoportal Orto; iMPA; EMUiA |
Discussion
-
Comment from abakus_uploader
(Wiadomość automatyczna)
Cześć!
Otrzymujesz ten komentarz, ponieważ dodałeś lub zmodyfikowałeś adres, który jest niepełny lub błędny.
Adres powinien zawierać minimum trzy znaczniki: addr:city=[nazwa_miejscowosci] + addr:street=[nazwa_ulicy] + addr:housenumber=[numer_porządkowy].
Wyjątkiem są miejscowości bez nazwanych ulic - wtedy stosujemy znaczniki: addr:place=[nazwa_miejscowosci] + addr:housenumber=[numer_porządkowy].
Bez poprawnego oznaczenia adresów, nie będą one brane pod uwagę przez wyszukiwarki, dlatego warto je dostosować do ww. schematu (w zależności od sytuacji).
Więcej informacji na forum: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=646897#p646897 - tam również proszę zadawać ewentualne pytania.
Pozdrawiamy! -
Comment from maraf24
Ja tylko dodałem imię do nazwiska (w zasadzie przydomka). Nie odpowiadam za formę tego adresu.
-
Comment from abakus_uploader
cyt: "... lub zmodyfikowałeś ..."
Więcej komentarzy już nie powinieneś dostać.
Pozdrawiam -
Comment from maraf24
Dlaczego miałbym nie dostawać? Czy to rozwiązuje jakiś problem z botem?
Jak rozumiem, jeśli ktoś przesunie węzeł ze skopanym adresem to też dostanie taki komunikat?
Ways (1)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |