Changeset: 55172616
przesunięcie hostelu Mleczarnia, bo się nie miesci nazwa
Closed by maro21
Tags
changesets_count | 180 |
---|---|
created_by | iD 2.5.1 |
host | http://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | Geoportal.gov.pl (Orthophotomap) |
locale | pl |
Discussion
-
Comment from maraf24
Gdzie się nie mieści?:)
W maps.me, osmandzie, Locusie, Mapboxie czy na którejś z wartstw osm.org?
Takie przesuwanie to też tagowanie pod render:) -
Comment from maro21
Dodając/edytując obiekty staram się żeby jak najwięcej informacji zmieściło się na mapie. Żeby ikonka jednego obiektu nie zasłaniała nazwy drugiego obiektu.
Tak, na openstreetmap.org.Przesunąłeś Mleczarnię nie wiem po co, ma ona dwa wejścia. Jeśli jest na górze to przynajmniej widać jej nazwę na mapie.
-
Comment from maraf24
To, ile informacji mieści się na mapie nie zależy wcale od Ciebie, ale twórców tej mapy. Oni decydują co wyświetlać, jakim fontem i ikonką(albo bez). I jakiego poziomu zooma używają. Mapa może mieć dodatkowy poziom 20 i będzie na niej wszystko widać. Może też korzystać z inteligentnego rozmieszczania ikon, czyli sama wszystko zmieścić. Nawet ta mapa mogłaby to robić, bo są do tego gotowe mechnizmy, ale nikt się nie zajął skorzystaniem z nich.
Dlatego takie przesuwanie jest formą tagowanie pod render, czego w OSM nie robi się.
Zwyczajowo ikonki umieszcza się w okolicy głównego wejścia ze względu na routing.
Nodes (1)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |