Changeset: 55257144
Winkelbenaming was verwijderd door omzetting naar Gebouw. Deze weer onder een Node gezet AS Watson
Closed by borishag
Tags
changesets_count | 3116 |
---|---|
created_by | iD 2.5.1 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | Belgium AGIV Orthophoto Flanders |
locale | nl |
Discussion
-
Comment from L'imaginaire
Enkele opmerkingen bij deze changeset:
- Eerst en vooral vind ik het knap dat je de info over de Kruidvatwinkels zo nauwgezet bijhoudt in OSM!
- Een winkel mappen als aparte node of op het gebouw kan allebei, er is in de community geen duidelijke consensus over wat het beste is. Ik heb er netjes voor gezorgd dat alle informatie op de node ook op het gebouw terechtkwam (ook de geschiedenis), dus ik snap niet direct wat je bedoelt met "winkelbenaming was verwijderd". De aparte node kan voor mijn part blijven bestaan, maar ik vermoed dat niet alle mappers blij zouden zijn met zo'n edit zonder voorafgaand overleg.
- Je hebt een building=yes tag toegevoegd aan het gebouw, terwijl er al een building:part=yes stond, beide kunnen niet samen voorkomen.
- Ergens in de geschiedenis van deze winkel is de operator:wikidata verdwenen. Wellicht is brand:wikidata=Q2226366 hier beter, maar sowieso goed om even te overleggen vooraleer data te verwijderen. Het lijkt me trouwens een meerwaarde om alle Kruidvat-winkels te voorzien van een wikidata-tagKeep on mapping!
-
Comment from borishag
Dank voor uw reactie,
Ik zorg namens mijn werkgever voor plaatsting van winkelformules van AS Watson Health & Beauty Benelux.
Het werken met Nodes is voor ons makkelijker vanwege de geautomatiseerde verwerking (overpass, XML) en toekomstige bulk-uploads (openingstijden) Tevens is het gebruik van nodes in NL gekoppeld aan BAG data (De Basisregistraties Adressen en Gebouwen, Kadaster) waarin al via de KvK de bedrijfsnaam is gekoppeld. Omdat de meerderheid van onze winkels, totaal 1704 waarvan 1412 in NL, zich daar bevinden is er voor gekozen omdat ook in de overige landen van ons werkgebied -BE,FR,LU,DE- dat zo te doen.
Een bronvermelding (AS Watson BNL) zoals die nog bij sommige nodes bestaat zal op termijn worden vervangen door een nieuwe, hierover zijn we nog in overleg.
Als winkelgegevens worden ondergebracht in een gebouw, dan zijn ze niet vindbaar voor ons en in sommige applicaties.Groet,
B.Hageman
b.hageman@nl.aswatson.com -
Comment from M!dgard
De node/way-dualiteit heeft geen globale consensus in OpenStreetMap. In Nederland kan het nu misschien zo zijn dat bij voorkeur nodes gebruikt worden, maar in België is het in elk geval niet de bedoeling alles naar de ene of naar de andere mapwijze om te zetten zonder overleg.
Als u voor uw datagebruik per se een node nodig heeft: in Overpass is het mogelijk om ook op ways te zoeken, en vervolgens daarvan de "centroid" te nemen. Als u daadwerkelijk het echte OSM-element nodig heeft, dan past u mijns inziens uw software beter aan zodat deze ook met ways kan werken.
-
Comment from borishag
Deze KV vestiging was vanaf het moment van aanmaak (02-05-2017) een node voordat hij door L'imaginaire is omgezet naar gebouw.
Alle onze Belgische vestigingen (372 filialen; ICI PARIS XL & Kruidvat) hebben nodes, en sinds de invoer medio 2016 is daar nog nooit een opmerking over gemaakt.
-
Comment from Glenn Plas
We kunnen niet alles in het oog houden maar we zijn bekend met BAG data. In Belgie is er geopteerd om dit niet zo te doen in ieder geval. Bulk updates moeten ook zeker eerst besproken worden, en dit is niet enkel een Belgische vereiste maar een algemene, opgelegd door de DWG. Het feit dat er reeds nodes bestaan voor bepaalde zaken is geenszins een indicatie dat dit de norm is. Het is door uw werk dat deze op onze radar is verschenen en vandaar dat er gereageerd wordt. Dat dit even duurt is evenmin een argument om geen rekening te houden met de locale gewoontes. Ik raad ook sterk aan om uw software aan te passen en robuuster te maken ipv OSM data naar uw hand te zetten. Er is geen garantie dat deze nodes zullen blijven ook niet. AS Watson BNL (mijn vrouw werkt er ook voor) is de eigenaar van oa. Kruidvat en Paris XL, daar begrijp ik niet echt goed waarom je de bron zou aanpassen na de feiten. Als dit je bron is momenteel, houden zo.
-
Comment from borishag
wellicht interessant is dit:
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=58653 -
Comment from M!dgard
Om die forumpost toe te passen op België:
In België zijn we nog bezig met de import van de gebouwen en adressen, en we zullen zowel de gebouwen als de adressen in elk geval *wel* nog manueel verbeteren. We willen geen domme kopie van de overheidsinformatie.
In België zijn adressen bovendien administratief gezien juist wél een eigenschap van het gebouw.
Het geval van dit Kruidvat is interessant omdat er ook een adres van bekend is dat specifieker is dan het gebouw waarin het ligt, daarom krijgt de Kruidvat-node/way dus ook een adres.
.
> sinds de invoer medio 2016 is daar nog nooit een opmerking over gemaakt.
We hebben niet genoeg mankracht om elke bewerking na te kijken. Dat wil niet zeggen dat alles wat daardoor niet besproken wordt, ook gewenst is.
-
Comment from borishag
Is hier een forumtopic over in België, dan kan ik beter op de hoogte blijven.
-
Comment from Glenn Plas
"Een adres op een gebouw zetten is absoluut onwenselijk" dit is zeker en vast niet van toepassing hier. Het is ook kortzichtig en wss gedreven door de BAG import 1 op 1 te doen. Dan is het natuurlijk gemakkelijk om gewoon nodes te laten staan. Wij gaan veel verder in Belgie en we mappen ook addr:flats plus momenteel zijn we ook addr:unit aan het overwegen voor commerciele objecten zoals shopping malls etc. Vergeet even wat Nederland doet, voor Belgie is dit gewoon niet van toepassing. Address gegevens op een gebouw geeft veel meer interessante informatie dan een enkele node. Op grote gebouwen bv is een adres veel interessanter voor translatie bij geocoding en adress bepaling. Als je bv het adres van een coordinaat wil weten (Reverse geocoding) Met een node gaat gewoon het dichtsbijzijnde punt genomen worden meetkundig gezien, in belgie zeer vaak fout (vooral in steden). Met een gebouw loopt het wel anders, dan krijg je het adres van de dichtsbijzijnde way, die zeer onregelmatig mag zijn. aka : Je staat nu voor huisnummer 1234 in straat XYZ.
Ways (1)
Nodes (1)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |