Changeset: 55502325
Add housenumbers
Closed by Mateusz Konieczny
Tags
created_by | zażółć 3.4 |
---|---|
source | survey |
zażółć:quest_type | AddHousenumber |
Discussion
-
Comment from abakus_uploader
(Wiadomość automatyczna)
Cześć!
Otrzymujesz ten komentarz, ponieważ dodałeś lub zmodyfikowałeś adres, który jest niepełny lub błędny.
Adres powinien zawierać minimum trzy znaczniki: addr:city=[nazwa_miejscowosci] + addr:street=[nazwa_ulicy] + addr:housenumber=[numer_porządkowy].
Wyjątkiem są miejscowości bez nazwanych ulic - wtedy stosujemy znaczniki: addr:place=[nazwa_miejscowosci] + addr:housenumber=[numer_porządkowy].
Bez poprawnego oznaczenia adresów, nie będą one brane pod uwagę przez wyszukiwarki, dlatego warto je dostosować do ww. schematu (w zależności od sytuacji).
Więcej informacji na forum: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=646897#p646897 - tam również proszę zadawać ewentualne pytania.
Pozdrawiamy! -
Comment from Mateusz Konieczny
Byłoby lepiej gdyby były osobne komunikaty dla poszczególnych błędów. Czy kod tego narzędzia jest na githubie? Wysłałbym PR.
-
Comment from abakus_uploader
Cześć
Nie jest w gicie ale nie jest też szczególnie tajny:) a co byś zmienił? Były "osobne komunikaty" - każdy błąd był dodatkowo oznaczany notatką na mapie, ale ktoś mnie objechał (nawet dość słusznie) że zgodnie ze specyfikacją boty nie mogą używać notatek... więc wyłączyłem. -
Comment from RicoElectrico
Poczytaj listę mailingową talk. Wygląda na to, że ogólnie automatyczne komentarze są na cenzurowanym - i powody są sensowne.
Ja widzę to tak: mało kto poprawia te adresy. Tak więc cel nie jest osiągnięty - już lepiej żeby ten kto to poprawiał sam używał walidatora (jesli chcesz to mogę poprawiać Pomorze co jakiś czas).
Automatyczne wiadomości i to wysyłane wiele razy do tego samego usera mogą tylko zniechęcić do ich czytania.Podyskutujmy o tym na forum. Trochę słabo, że o tym bocie dowiedziałem się tylko od Zibiego gdy powstawał, a nic nie pisałeś na forum przed jego odpaleniem.
https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk/2018-January/thread.html#80039
-
Comment from user_4493657
Witam.
Obrazek na tej stronie jest nieaktualny https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=646897#p646897 można skorzystać z aktualnego https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Gaj_4.jpg . Poza tym nie wiem, czy ktoś zauważył, ale adres z przykładu już od ponad 1/2 roku jest nieaktualny https://www.openstreetmap.org/way/442070562/history -
Comment from user_4493657
Może nie tyle nieaktualny tylko niezgodny z polityką bota.
-
Comment from maraf24
@Cz ja: Dobry jesteś:) Changeset 48818736 jest do wycofania.
@RicoElectrico: Skuteczność bota jest i będzie niska, jeśli nie znikoma i to nawet nie jest jego wina. Nb. najwięcej błękitnych mrówek w czasie działania bota zrobili kurierzy korzystający z maps.me w sposób wzrokowy - im zupełnie wystarcza wypełnienie tylko addr:housenumber. A wysyłanie im automatycznego komunikatu o jakichś znacznikach jest zupełnie bezcelowe, bo w maps.me nie ma czegoś takiego.
Ways (2)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |