Changeset: 55535437
Winkelcentrum omgezet van foutieve indiv. "buildings" naar indoor tagging met indoor=room en corridor
Closed by mboeringa
Tags
created_by | JOSM/1.5 (13170 nl) |
---|---|
source | knowledge |
Discussion
-
Comment from Jimiiee
Dag mboeringa,
weet je zeker dat dit goed is? Want nu zijn de interne "paths" van het winkel centrum weg. Je kan niet meer in het gebouw inkijken en dus ook niet orienteren.
-
Comment from mboeringa
Beste Jimiee,
Er zijn verschillende redenen waarom de oude tagging niet klopte:
- Individuele kamers in een gebouw zijn niet zelf een gebouw (building=x). In Nederland is - in een door de meeste Nederlandse mappers geaccepteerde stilzwijgende overeenkomst - de BAG de belangrijkste leidraad voor de gebouwen in OSM, en daar staan geen individuele ruimtes van gebouwen in.
- Door de ruimtes wel foutief als gebouw te taggen, duw je alle andere renderaars / gebruikers van de data en kartografen deze features zogezegd "door de strot". Ze kunnen deze namelijk niet meer onderscheiden van wat daadwerkelijk gebouwcontouren zijn... Door in plaats daarvan het Indoor tagging scheme te gebruiken, kan men wel naar eigen wens de features wel of niet tonen, in plaats van ze gedwongen te moeten consumeren.
- De standaard rendering is niet bedoeld om indoor features te laten zien. Daarvoor kun je veel beter een specialistische tool als OpenLevelUp gebruiken (https://openlevelup.net). Die heeft bovendien het grote voordeel dat je de verschillende levels binnen een gebouw kunt tonen. Als je nu in OpenLevelUp kijkt, zul je zien dat het gebouw mooi te bekijken is met zijn indoor features, want ik heb de ontbrekende level tags toegevoegd (en de foutieve layer=x verwijderd). Tip voor gebruik OpenLevelUp: zoom eerst in op het winkelcentrum, klik dan op de blauwe level bar rechts op "2" om de indoor features zichtbaar te maken van het winkelcentrum. Zoek trouwens ook eens b.v. het Louvre museum op in Parijs, dan zie je snel wat het voordeel van de individuele levelweergave in OpenLevelUp is. Het zou onmogelijk zijn om dit in de standaard rendering weer te geven! -
Comment from Jimiiee
Dag,
bedankt voor je uitgebreide reactie. Ik heb op oplevelup gekeken en het ziet er inderdaad heel erg mooi uit. Ik bedoelde niet het gebouwen maar meer de pedestrian street die over het gebouw was getrokken. Die liet zijn hoe het winkel centrum van binnen eruit zag. Apps zoals OsmAnd kunnen dat laten zien en dus je laten oriƫnteren. Ik vind het jammer dat OSM altijd zo half klaar is vergeleken met bijvoorbeeld google. Die OSM apps gaan de levelup platform nooit implementeren. Iedereen werkt naast elkaar. Tot die tijd moeten app gebruikers dus gokken hoe een winkel centrum van binnen eruit ziet.
bedankt voor je update en informatie!
- 306575321, v3
- 306575322, v3
- 306575323, v3
- 306575324, v3
- 306575325, v3
- 306575326, v3
- 306575327, v3
- 306575328, v3
- 306575329, v3
- 306575330, v3
- 306575331, v3
- 306575332, v3
- 306575333, v3
- 306575334, v3
- 306575335, v3
- 306575336, v3
- 306575337, v3
- 306575338, v3
- 306575339, v3
- 306575340, v3
Relations (1)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |